100 milyon dolarlık kripto para çalındı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’ın yerel blockchain ağı Binance Smart Chain’e dün gece bir saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırı sonucu 100 milyon dolarlık kripto paran çalındı.

Yapılan açıklamaya göre iki blockchain ağı arasındaki köprüde bir saldırı tespit edildikten sonra Binance Smart Chain’de işlemler geçici olarak durduruldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’dan yaptığı açıklamada ise BSC Token Hub’a yapılan saldırı sonucu extra Binance Coin (BNB) üretildiğini ifade etti. Zhao konuun kapandığını ve yatırımcıların paralarının güvende olduğunu sözlerine ekledi.

PİYASAYI AŞIRI ETKİLEMEDİ

Saldırı haberi üzerine BNB ilk anda 293 dolardan 280 dolara kadar geriledi. Ardından bu sabah yeniden 284 dolara yükseldi.

Piyasa genelinde de olağanüstü bir hareket yaşanmadı. Bu sabah itibarıyla Bitcoin hafta genelindeki inişli çıkışlı seyrine uygun bir şekilde günlük yüzde 1.8’lik düşüşle 19.981 dolara geriledi.

Analistler Binance’in saldırı sonrası hızlıca aksiyon alıp yatırımcı güvenini tesis etmeye çaba harcamasıyla panik satışların önüne geçtiğini belirtti. Bugün de Bitcoin’de 20.000 dolarlık psikolojik seviyenin takip edileceğini ifade etti.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR