Ara tatil öncesinde otobüs biletleri talebi ikiye katlandı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin heyecanla beklediği ara tatil 11 Kasım Cuma tarihi itibarıyla başlıyor ve öğrencilere 9 günlük bir tatil imkanı sunuyor. Enuygun.com ara tatil öncesi verileri inceleyerek 11-13 Kasım tarihlerinde otobüs bileti satışlarının bir önceki haftaya göre %115 artış gösterdiğini açıkladı.

Enuygun.com’un verilerine göre ara tatil öncesinde otobüs bileti alınan en popüler rota İzmir-Ankara oldu. Bu rotayı Ankara-Mersin, Ankara-İzmir ve İstanbul-İzmir rotaları takip ediyor. Biletlerin büyük çoğunluğu İstanbul’da yaşayan kişiler tarafından alınırken en çok ziyaret edilecek şehirse Ankara oldu. Seyahat edenlerin %58’ini kadınlar %42’siniyse erkekler oluşturuyor.

Konuyla ilgili konuşan Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam bu hafta alınan biletlerin çoğunlukla tek kişilik sepetlerden oluştuğunu söyleyerek, “9 günlük tatil için yapılan satın alma işlemlerini incelediğimizde alınan biletlerin %76’sının tek kişilik sepetlerden oluştuğunu görüyoruz. Bu da bize 18 yaş altına şehirler arası otobüs bileti satışı olmadığı için özellikle öğretmenlerin tatil fırsatını değerlendirdiğini düşündürüyor. 3 kişilik ve 4 kişilik sepetler satışların yalnızca %6’sını oluşturuyor.” açıklamasını yaptı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR