Bilgiçler Yapı’dan yeni yatırım atağı

7 yılda 7 milyar 100 milyon TL’lik yatırımla konut ve ticari projelere imzasını atan Bilgiçler Yapı, 2023 yılını 3 milyar 100 milyon TL’lik yeni projesi AKTİM Çarşı -Ofis projesinin temel atma hazırlıklarıyla tamamladı.  Muya Terlik’in ortaklarından olan Bilgiç Ailesi’nin gayrimenkul ayağını yöneten Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Emre Bilgiç, üç kuşaktır ticaret yaptıklarını, babadan oğula geçen bir ticaret anlayışları olduklarını belirterek, 7 yıllık faaliyetlerini ve 2025 yılına kadar olan hedeflerini anlattı.

2007 yılında kendi arazilerine, kendilerine ait konut ve ticari projeleri inşa etmek ve kiralamak üzerine kurulan Bilgiçler Yapı, 2016 yılında vites büyüterek 5 projede 75 bin m2 konut, 141 bin m2 ticari proje hayata geçirdi. Göl İstanbul ve Minas Park projeleriyle 97 villa ve 72 konut projesinin teslimini tamamlayan Bilgiçler Yapı, AKTİM 1, AKTİM 2 ve AKTİM 3 projeleriyle ticari gayrimenkul üretiminde de kendini gösterdi. Bugüne kadar 7 yılda 7 milyar 100 milyon TL’lik yatırım yapan Bilgiçler Yapı, Eylül ayında 110 bin metrekarelik yeni projesi AKTİM Çarşı – Ofis projesini lanse etti. Lansman sonrasında 2 ayda yüzde 37’lik satış gerçekleştiren Bilgiçler Yapı, daha önceden projelerinden satın alma yapan yatırımcılardan ilgi gördüklerini belirtti.

“Sanayicilikten geldiğimiz için, ticari ihtiyaçları iyi gözlemledik”

İlk olarak Beylikdüzü’nde konut, Büyükçekmece’de villa projesiyle Bilgiçler Yapı’nın faaliyetlerine başladığını aktaran, Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Emre Bilgiç, “Sanayicilikten geldiğimiz için ticaret merkezleri yapmaya yönelme kararı aldık. Özellikle İstanbul’da merkezde yer alan esnaflar, KOBİ’ler çok dağınık bir şekilde faaliyet gösteriyor. Deprem konusu hep gündemde ve toplu ticaret alanlarında ciddi eksik var. Ticaretin hızla dönüşmesi gerekiyor. Tavan yüksekliklerinden, ulaşım kolaylığına kadar pek çok ayrıntıyı düşünerek, ilk akıllı ve ticaret merkezimiz olan Esenyurt AKTİM 1’i hayata geçirdik. Yüzde 95’ini 2,5 ayda satınca, hemen AKTİM 2’yi hayata geçirdik” dedi.

13 ayda proje bitirdik!

Tüm inşaatlarını öz sermaye ile tamamladıklarını, projeyi tamamen bitiren bütçe olmadan inşaata başlamadıklarını belirten Ali Emre Bilgiç, “AKTİM 1’den dükkan satın alanlar çok yüksek prim kazancı elde ettiler. Bu kazanç, yatırımcıları ikinci projemize yöneltti. 24 ayda teslim edeceğimiz projemizi 13 ayda bitirdik” dedi. Avcılar AKTİM 3 projesinde ise yine ilk 2 projedeki yatırımcıların yoğun talebi ile karşılaştıklarını kaydeden Bilgiç, “Teslim sonrasında da projelerin yönetiminde oluyoruz. Bu da yatırımcıların bize güvenini oldukça artırdı. Bayrampaşa AKTİM Çarşı projemizin lansmanı için gün sayan yatırımcılarımız var” dedi.

Bayrampaşa AKTİM Çarşı- Ofis projesinin yüzde 37’si satıldı!

Bilgiçler Yapı, bugüne kadar edindiği tecrübeleri de kattığı “ustalık projesi” olarak nitelendirdiği AKTİM Çarşı-Ofis projesinde temel atma hazırlıkları sürüyor. Bayrampaşa’da 110 bin metrekare üzerinde hayata geçirilecek olan projede, 338 bağımsız bölüm bulunacak. Yeni nesil ticarethaneler ve ofislerden oluşacak projede, temel atma işlemleri başlıyor. 3 milyar 100 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilecek olan AKTİM Çarşı -Ofis projesinin iş geliştirme süreci 1 yıl sürdü. İstanbul’da lojistik açıdan önemli değere sahip noktalarda ticari gayrimenkul ihtiyacının fazlalığına dikkat çeken Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Emre Bilgiç, Bayrampaşa’da hayata geçirecekleri AKTİM Çarşı-Ofis projesiyle, bu ihtiyaca cevap vermeye hazırlandıklarını belirtti. “Bayrampaşa AKTİM Çarşı-Ofis projemiz, her iş modeline uygun ticari dükkanlar ve modern ofislerden oluşuyor. Projemizi geliştirirken ticari işletmelerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak detaylandırmaları gerçekleştirdik” dedi.

“Yeni nesil mimariyle AKTİM Çarşı-Ofis”

AKTİM Çarşı projesinin lokasyon olarak çok önemli bir noktada olduğunu söyleyen Bilgiç, “Projemiz şehir merkezine, otoyollara ve havalimanlarına oldukça yakın. Lokasyon avantajı iş yapma süreçlerini kısaltacak imkan sunuyor. Yeni nesil mimari avantajları da eklenince yatırımcıları memnun edecek bir yatırım süreci başlamış oluyor” diye konuştu. Bayrampaşa AKTİM Çarşı projesinin avantajlarına da değinen Bilgiç, “Projemiz gerek mimari yapısı, gerek sosyal donatı alanları, gerekse 32.000 m2 büyüklüğünde kapalı otoparkıyla bölgeye yepyeni bir soluk kazandıracak. İnşaat teknikleri, enerji verimliliği, güvenlik sistemleri ve işlevsellik bakımından çoktan miadını doldurmuş birçok ticaret merkezinin yanı sıra, her bakımdan günümüze modernize edilmiş haliyle AKTİM Çarşı projemiz işletme sahiplerine derin bir nefes aldıracak.”diye konuştu.

2025 yılına kadar 6,6 milyar TL’lik yeni yatırım bütçesi ayırdı!

Bilgiçler Yapı, AKTİM Çarşı -Ofis projesinin ardından, 2024 yılında yeni arazi arayışlarına devam edecek. Konut projesi için Boğaz hattında arazi arayışı bulunan Bilgiçler Yapı, şehir merkezinde de ticari gayrimenkul projesi için arsa satın alacak. Yeni projesi için 6,6 milyar TL’lik bütçe ayırdıklarını aktaran Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Emre Bilgiç, “Avantajlı lokasyonlarda yatırım fırsatı yakalarsak bütçemizi artırabiliriz” diye konuştu. Ağırlıklı olarak az katlı ve yatay mimariye odaklanacaklarını kaydeden Bilgiç, “Depreme dayanıklı yapılar önceliğimiz olacak. Bunun yanı sıra günümüz ihtiyaçlarına cevap veren akıllı yapılara da imzamızı atacağız” diye konuştu.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR