Borsada bir patron satışı daha

Borsadaki yükselişle birlikte artan patron satışlarına bir yenisi daha eklendi. MİA Teknoloji A.Ş. kurucu ortağı Mehmet Cengiz Bağmancı, 447.4 milyon liralık hisse satışı gerçekleştirdi.

MİA Teknoloji A.Ş. kurucu ortağı Mehmet Cengiz Bağmancı, kendisine ait 3.790.000 adet pay senedini, pay başına ortalama 118,05 TL fiyatla ve özel emir blok satış yöntemiyle kurumsal yatırımcılara sattı.

MİA teknoloji hisseleri günü ise 127.5 liradan tamamladı.

Borsada aralık ayı başından bu yana şirket patronlarının yaptığı hisse satışlarının tutarı 5 milyar TL’ye ulaşmış durumda. Bu satışlardan bazıları borsa haricinde blok olarak kurumsal yatırımcılara gerçekleştirilirken, bazıları da yine patronlar tarafından borsada küçük yatırımcılara satıldı.

EN FAZLA SATANLAR

Aralık ayında en yüklü satış Doğuş Otomotiv hisselerinde oldu. Doğuş Holding, 13 Aralık’ta 140 TL fiyatla 12.7 milyon TL nominal tutarlı Doğuş Oto hissesi sattı. Söz konusu işlemin büyüklüğü 1.8 milyar TL olurken Doğuş Holding’in şirketteki payı yüzde 65.4999’a geriledi. Europen Endüstri hisselerinde İdris Nebi Hatipoğlu da aralık ayında 1 milyar TL civarında hisse satışı gerçekleştirdi. Döktaş Dökümcülük de Çelik Holding’de 4 farklı tarihlerde toplam 770 milyon TL’lik Hisse satışı yaptı. Son aylarda hızla değer kazanan ve borsada en fazla konuşulan hisselerin başında gelen Sasa’da Erdemoğlu Holding 12 Aralık’ta 287.5 milyon TL değerinde 2.5 milyon TL nominal değerli hisse satışı gerçekleştirdi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR