CarrefourSA, TNFD Forumu’na katılan ilk ve tek perakende şirketi oldu

Türkiye’nin öncü perakende şirketi CarrefourSA, doğayla ilgili etkiler, riskler ve fırsatlar doğrultusunda risk yönetimi ve raporlama sunan küresel bir girişim olan The Task Force on Nature-related Financial Disclosures (TNFD) Forum’una Türkiye’den katılan ilk ve tek perakende şirketi oldu.

Türkiye’de 58 ilde 1000’den fazla mağazası ve 11 bine yakın çalışanıyla büyümesini sürdüren CarrefourSA, ‘Yaşam İçin Doğrusu’ adına sürdürülebilirlik çalışmalarına da devam ediyor.

Şeffaf ve denetlenebilir bir anlayışla çalışmalarını sürdüren CarrefourSA, sürdürülebilirlik konusundaki liderliğiyle doğanın korunmasına katkıda bulunmak için The Task Force on Nature-related Financial Disclosures (TNFD) Forumu’na katıldı. Şirketlerin doğa ile ilgili etkilerini, finansal risk ve fırsatlarını anlamak, şeffaflığını arttırmak ve çevre dostu stratejilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulan TNFD Forumu’na gönüllü olarak başvurduklarını söyleyen CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, “Çevre bilincine uygun bir geleceğe katkıda bulunma hedefiyle Türkiye’den TNFD Formu’na katılan ilk ve tek perakende şirketi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

“Doğa ile uyumlu iş süreçlerine yatırımlarımız artıyor”

“CarrefourSA olarak 30 yıldır sürdürülebilirlik ve yaşam için doğrusunu yapıyoruz.” diyen Kartallıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Çevreye duyarlı iş süreçlerine olan yatırımlarımız her geçen gün artarken; finansal uygulamaların sürdürülebilirlik üzerindeki etkisini de ön planda tutan, doğa dostu bir geleceğe katkıda bulunmak hedefiyle TNFD’nin misyonunu destekliyoruz. Türkiye’nin öncü perakende şirketi olarak doğanın bize sunduğu değerleri korumak için sürdürülebilirlik ilkelerine bağlılıkla, gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakmaya devam edeceğiz.”

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR