Doğuş’tan 1.25 milyar liralık hisse satışı

Doğuş Otomotiv’in büyük ortağı Doğuş Holding, şirketteki paylarının yüzde 4’ünü borsada özel emirle sattı. 8.8 milyon adet hisse 140-146 TL aralığından satılırken 1.25 milyar TL civarında bir gelir elde edildi.

Doğuş Holding, sermayenin yüzde 4’üne tekabül eden payların satışı için kurumsal yatırımcılarla görüşmelere başladığını iki gün önce borsaya bildirmişti. Bugün yapılan açıklamada ise görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ve satışın gerçekleştiği ifade edildi.

Şirketten KAP’a gönderilen açıklamada, 8.8 milyon adet Doğuş Otomotiv hissesi ile ilgili satış işleminin 140-146 TL bandında borsada özel emirle gerçekleştiği bildirildi. Bu işlemin sonucunda Doğuş Holding’in Doğuş Otomotiv’in payı yüzde 75.27’den yüzde 71.27’ye geriledi.

PEGASUS VE KONTROLMATİK’TE DE PATRON SATIŞI GELDİ

Borsada yaşanan yükselişle birlikte son iki günde Doğuş Otomotiv gibi Pegasus ve Kontrolmatik’te de patron satışı geldi.

Pegasus’un hakim ortağı Esas Holding, çıkarılmış sermayenin yüzde 6,25’ine tekabül eden 6,39 milyon adet payı 315 liradan satarak 2.25 milyar TL gelir elde etti. Esas Holdinbg’in şirketteki hissesi de yüzde 62.91’den yüzde 56,66’ya geriledi.

Borsanın son dönemdeki en gözde hisselerinden Kontrolmatik’te de şirket ortaklarından Ömer Ünsalan ve Sami Aslanhan, toplam 1 milyar TL değerindeki hisseyi özel emirle kurumsal yatırımcılara sattı. Bu satışla her iki ismin de şirketteki payı yüzde 30.34’ten yüzde 29.09’a geriledi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR