test

Ege’de denize girmek cep yakıyor, plajlar euroya döndü

Havaların ısınması ve Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla gözler Türkiye’nin önemli tatil beldelerindeki plajlara çevrildi. Her sene yüksek fiyatlarıyla gündem olan plajlar bu yaz nasıl bir tarife uygulayacak, en ucuz ve en pahalı yerler nereler?

Hürriyet’in haberine göre, bazı işletmelerde plaja girmek için 5 bin lirayı aşan ücret isteyen de var 250 lira isteyen de. Alaçatı ve Çeşme’de ise fiyatlar 300 ila 500 lira arasında talep edilirken Euro talep eden yerlerin ücreti 3.500 liraya çıkabiliyor. İşletmeler fiyatların artabileceğini belirtiyor.

Hürriyet ekibinin fiyat sorduğu Bodrum’da bulunan Buddha Bar Beach, giriş ücreti olarak 225 Euro belirlemiş. İşletme bu rakamın 70 Euro’sunu giriş için 150 Euro’sunu ise içeride alınacak yiyecek ve içecek hizmeti için alıyor.

KİŞİ BAŞI 3 BİN TL

Bodrum’da bulunan Maçakızı Beach de fiyatı yüksek işletmelerden. Plaja girmek için kişi başı 3 bin TL ayırmanız gerekiyor. Bu fiyata ekstra olarak yüzde 13 hizmet bedeli de alınıyor. Fiyata şezlong, şemsiye, Yemek ve içecek de dahil.

Kuum Beach ise henüz fiyat belirlemiş ama ücretin kişi başı 2 bin 500 TL olması bekleniyor. Ortalama öğlen yemeği için de ödenmesi gereken ücret kişi başı 500-600 TL arasında.

Yine Bodrum’daki Xuma Beach ise giriş ücreti olarak 1000 TL alıyor. Diğer tüm harcamalar için de minimum 1.500 TL’lik bir fiş alınması gerekiyor.

UYGUN SEÇENEK DE VAR

Bodrum’da uygun fiyata faaliyet gösteren işletmelerden biri olan Camel Beach bu yıl giriş ücreti olarak 250 TL alıyor. Hamburger ve köftenin 180 TL’den satıldığı plajda, tavuk şiş için 170 TL, Balık için 280 TL isteniyor. Meşrubatlar ise 50 TL.

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Yine Bodrum’da yer alan Sarnıç Beach Club şimdilik giriş ücret almayan işletmelerden. Şezlong, şemsiye ücreti de istenmiyor. Menüde bulunan bazı yiyeceklerin fiyatları ise şöyle: Hamburger 280 TL, lahmacun 240 TL, kaşarlı pide ise 280 TL.

ÇEŞME’DE 300-500 LİRA

Giriş ücreti haziran ayının ortasına kadar 500 TL olarak belirlenen Çeşme’deki Monarch Beach’de yiyecek ve içecek için de minimum 750 TL harcama limiti konulmuş.

Çeşme’de yer alan Sole&Mare Beach de giriş ücreti haziran ayında 500 TL fiyat belirledi. Fiyata 1 soft içecek ve şezlong, şemsiye dahil.

Yine Çeşme’deki Copanabana Beach’in giriş fiyatı kişi başı 300 TL iken 17 Haziran’da etkinliklerin başlayacağı belirtilen Sommer Klein Beach ise kişi başı 400 TL giriş ücreti istiyor.

YEMEK DAHİL 150 EURO

Alaçatı’da bulunan Biblos Resort Alaçatı Otel’in plajı kişi başı yeme içme dahil150 Euro.

Çeşme’deki Om Paparazzi de hafta içi giriş ücreti almazken hafta sonu 500 TL giriş ücreti alıyor. Yiyecek ve içecek için de 800 TL’lik harcama limiti bulunuyor.

FETHİYE’DE 300 TL’DEN BAŞLIYOR

Fethiye’de Sea Me Beach’in giriş ücreti 350 TL, 650 TL olan VIP alanları da bulunuyor. Göcek’te bulunan Lime Beach Club da kişi başı 300 TL giriş ücreti alıyor. Yine Fethiye’deki Help Beach ise giriş ücreti almıyor ama iki şezlong bir şemsiye için 700 TL ücret istiyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR