Folkart’tan İzmir’de 600 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı

Folkart, İzmir’de 600 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceği gayrimenkul projesi için inşaat faaliyetlerine başladı. 330 bin kapalı inşaat alanına sahip olacak projede, 1.625 konut ve 70 ticari alan bulunacak

Folkart açıklamasına göre, şirket, İzmir Yeni Kent Merkezi’nde hayata geçireceği yeni projesinde, benzeyen örnekler arasında, en büyük yeşil alanlardan birini konumlandıracak. Özel işlevler, anıt ağaçlar ve peyzaj ayrıntılarıyla donatılmış yeşil alanın toplamı 27 bin metrekare olacak. 330 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip proje, kulvarında İzmir’in en büyüğü olma özelliğini taşıyor.

Toplam 1.625 konut ve 70 ticari alandan oluşacak projede, çarşı, örnek yeşil alanlar, farklı işlevdeki yaşam merkezleri, dinlence, eğlence ve kültür noktaları, gastronomi mekanları, spor merkezleri, SPA ve havuzlar bulunacak.

‘İnşaat boyunca 5 bin kişiye istihdam sağlayacak’

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, henüz ismi açıklanmayan dev projenin mimari çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

Sancak, ‘Projenin inşaatı süresince 5 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacak bu heyecanlı yolculuğa, özenle aylardır hazırlanıyoruz. Toplam 600 milyon dolarlık yatırımla, güzel İzmirimize çok yakışır, en üst çizgide bir proje ortaya çıkacak.’ ifadelerini kullandı.

Kısa süre önce bitirip teslim ettikleri Folkart Vega’nın önceki projelerinde olduğu gibi, müşterilerine ve tüm yatırımcılara ciddi kazanç sağladığını kaydeden Sancak, ‘Proje alanında yer alacak tanıtım ofisimizin inşaatını başlattık, tamamlanınca talep toplamayla birlikte satışa yönelik ilk adım atılacak. Bu değerli yatırımın, İzmir için uğur getirmesini, projemizin kent siluetinde harika estetik duruşu ile yeni bir güzellik simgesi olmasını diliyorum. Sürprizlerimize hazır olun.’ değerlendirmesinde bulundu.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR