test

Gübretaş hisseleri 9 gün sonra taban bozdu

Borsada tam 9 gün boyunca taban olan Gübretaş hisseleri bugün ilk defa artıya geçti. 9 günlük taban serisi boyunca kayıp ise yüzde 61 oldu.

Bedelsiz sermaye artırımına SPK’dan izin çıkmaması üzerine Gübretaş hisselerinde 18 Aralık tarihinde 360 liradan başlayan düşüş hiç ara vermeden devam ederek fiyatın dünkü kapanış itibariyle 139.9 liraya kadar inmesine neden oldu. Piyasada büyük hisselerde çok nadir görülen bu taban serisinde değer kaybı ise yüzde 61 olarak kaydedildi.

9 gündür devam eden ve yatırımcıların merakla ne zaman biteceğini beklediği düşüş bugün itibariyle son bulmuş görünüyor. Gübretaş hisseleri güne yükselişle başlarken 145 liraya kadar çıktı.

Borsada yaşanan gübre krizi şirketin bedelsiz sermaye artırımının SPK tarafından reddedilmesinin ardından başlamıştı. Şirket yaptığı açıklamada her ne kadar ‘bedelsiz sermaye artırımının reddedilmesinin Şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Nitekim reddedilen husus Şirket öz kaynaklarında bulunan geçmiş yıllardan birikmiş kaynakların sermayeye eklenmesidir. Şirketimize herhangi bir fon girişi ve çıkışı yaratmayan bir husustur.’ açıklaması yapsa da borsa tarihinin en uzun soluklu taban serilerinden biri görülmüştü.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR