Halkbank’tan kadın girişimcilere 16 milyar TL

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi’ni bugüne kadar Türkiye genelinde 136 binin üzerinde kadın girişimciye ulaştırdıklarını belirterek, ‘Tüm bu işlemler sonucunda 16,3 milyar TL’yi yeni girişimler için kredi olarak kullandırdık. Bu çalışmaların ülkemizin geleceğine değer katacak girişimler olduğuna her zaman inandık.’ ifadelerini kullandı.

Üniversite mezunu, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi olmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen veya kendi işini kurmuş olan gençlerimizin desteklenmesini hedefleyen banka, 35 yaşını aşmamış girişimcilere yönelik genç girişimci kredisini, azami 350 bin TL limitle ve 60 aya varan vade fırsatıyla sunuyor.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimcilere yönelik sundukları finansal imkânların Türkiye genelinde yeni işletme modelleri oluşturduğunu ve buradaki başarıların kendilerine gurur verdiğini belirtti.

İş yaşamına katılan kadınların, günlük becerileri kadar teoride bilgi sahibi olmaların da gerektiğini aktaran Arslan, şu ifadeleri kullandı:

‘Bu nedenle bankamız kadın girişimcilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak ve her an bilgiye ulaşabilmeleri amacıyla Üreten Kadınlar Akademisi ile hizmet vermektedir. Online olarak ulaşılabilen ve şu an 130’dan fazla eğitim bulunan Üreten Kadınlar Akademisi’nde nakit akış yönetiminden satış-pazarlama tekniklerine, marka yönetiminden dijitalleşme ve e-ticaret uygulamalarına dek girişimcilerin ihtiyaç duyabileceği tüm konulara yer verilmektedir.’

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR