Karsan’dan İtalya atağı

Kısa bir süre önce İtalya’nın Bolonya şehrinin toplu taşıma sistemleri alanında 24 kesin, 7 opsiyon olmak üzere toplamda 31 adet 18 metrelik elektrikli otobüs ihalesini e-ATA modeli ile kazanan Karsan, şimdilerde ise iki ayrı fuarda üstleneceği gövde gösterisi için geri sayıma başladı. Karsan bu kapsamda, 12-14 Ekim tarihlerinde; e-JEST, e-ATAK ve e-ATA modellerinden oluşan 3 aracını sergileyeceği Milano’daki Next Mobility Expo ve Rimini’deki IBE (Intermobility and Bus Expo) fuarlarına damgasını vurmaya hazırlanıyor.

İtalya pazarının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Karsan CEO’su Okan Baş, “İtalya’da hedeflerimizi büyüttük. Bu kapsamda iddialı adımlar atıyoruz ve elektrikli araçlarımızla varlığımızı daha da güçlendiriyoruz. Bolonya şehrinin toplu taşıma sistemleri özelinde kısa bir süre önce 18 metre e-ATA modelimiz ile kazandığımız ihale de, hedefimize doğru emin adımlarla ilerlediğimizin kanıtları arasında yer alıyor. Avrupa’da gösterdiğimiz istikrarlı büyümenin bir adımı olarak da Milano ve Rimini’deki fuarlarda elektrikli ürün ailemizi sergilemeye hazırlanıyoruz” dedi.

Karsan Europe organizasyonu daha da büyüyecek

Karsan’ın, İtalya’da elde ettiği konumun pazara özel olarak oluşturulan ve şirketin yüzde 100 kendi iştiraki olan Karsan Europe ile daha da kuvvetleneceğini vurgulayan Baş, bu bağlamda önümüzdeki dönemde yapılanma anlamında organizasyonlarını büyüteceklerini belirtti.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR