Kelebek İngiltere’deki ilk mağazasını açtı

Yurt içinde ve yurt dışında mağaza yatırımlarına devam eden Kelebek Mobilya, küresel mobilya sektörünün en güçlü pazarlarından biri olan İngiltere’de ilk mağazasını açtı.

İngiltere’deki yeni yatırımları ile ilgili konuşan Doğanlar Holding CEO’su İsmail Doğan, Kelebek Mobilya olarak bir Türk markasını dünyanın önemli ülkelerine taşımanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Doğan, “İngiltere pazarı, dünya mobilya sektöründe hatırı sayılır bir konuma sahip. Gerek mobilya ve ağaç işleme makine sektöründeki güçlü ithalatçı konumu, gerekse dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olmasıyla dünyanın önde gelen markalarının yurt dışına açılma serüveninde “amiral gemisi” niteliğinde. Burada da tüketicinin ilgi ve beğenisini kazanıp, yeni mağazamızla Kelebek markamızı tüketicilerimizle bu pazarda da buluşturacağız.” dedi.

Küresel bir marka olma hedefiyle Düzce’de 55 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 159 bin 500 metrekarelik bir alanda üretimine devam eden Kelebek Mobilya, ürünlerini yut içinde 200’ün üzerinde mağazada satarken, 12 ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR