Mercedes-Benz’den Türkiye’de yeni satış yöntemi

Mercedes-Benz, 15 Mayıs’ta devreye alınacak Türkiye’de hayata geçirdiği müşteri odaklı yeni satış modelini duyurdu. Yeni satış modeli ile Mercedes-Benz bayileri acentelere dönüşecek,
müşteriler araç stok durumunu takip edip kendileri sipariş verebilecek.

Otomobil ve hafif ticari araçlar için geçilecek yeni satış modeline ilişkin bilgi veren Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz bayilerinin acentelere dönüşerek, satın alma ihtiyaçlarının analizinde ve sürecin her aşamasındaki destekleriyle, müşteri deneyiminin gerek online, gerekse de fiziksel alanlarda geliştirilmesinde anahtar rol oynayacağını aktardı.

Bekdikhan’ın verdiği bilgiye göre, ülke genelinde araç modellerinde geçerli tek fiyat uygulanacak, farklı lokasyonlardan fiyat karşılaştırması süreci ortadan kalkacak.

Araç satış sözleşmeleri ve faturalandırma doğrudan Mercedes-Benz Otomotiv üzerinden gerçekleştirilecek.

15 Mayıs’tan itibaren devreye alınacak Online Store veya acenteler aracılığıyla müşteriler, araç stoklarını gerçek zamanlı ve şeffaf biçimde takip edebilecekler, ülke genelinde geçerli olacak tek fiyatla diledikleri araç modeline ulaşabilecekler. Müşteriler, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler tarafından sunulan kredi seçenekleriyle uygun buldukları finansman ve Mercedes-Benz Kasko teklifini tercih edebilecekler.

(Bloomberg HT)

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR