Migros’tan deniz üstü insansız teslimat teknesi

Migros Deniz Market, dünya çapında bir ilke imza atarak “Deniz üstü ilk bulut mutfak” hizmetini hayata geçirdi.

Migros’tan yapılan açıklamaya göre, yine dünyada bir ilk olarak market ve hazır yemek siparişlerini teknede seyahat eden müşterilerine insansız teslimat araçları ile ulaştırmaya başladı.
Uygulama üzerinden pinleme yöntemi ya da tekne ismi ve konum bilgisi girilerek verilen siparişler direkt tekneye teslim ediliyor.

Migros Deniz Market, Fethiye ve Göcek’te bulunan 13 koyda (Akvaryum, Binlik, Kleopatra, Bedri Rahmi, Hillside, Turunç Pınarı, Şövalye Adası, Panço, Göbün, Sarsala, Hamam, Boynuzbükü ve Yassıcalar) haftanın 7 günü hizmet veriyor. Müşteriler, kendi veya Migros Deniz Market’in botları ile mağazaya gelerek alışverişlerini kendileri yapabildikleri gibi, teknenin bulunduğu lokasyona teslim seçeneğini de kullanabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Migros One Managing Director Orçun Onat, müşterilerin ilgisinden son derece memnun olduklarını belirterek, ‘Migros Sanal Market uygulamasının devreye alınmasıyla sezon başına kıyasla Migros Deniz Market’in sipariş hacmi 3 kat artış gösterirken, satış hacminde ise 2021 yılının Temmuz ayına kıyasla 2.5 kat büyüdü. Satışların yüzde 55’inden fazlası online ve telefon aracılığıyla gerçekleşiyor. Sadece son bir ayda 464 tekneye Sanal Market hizmeti vermiş bulunuyoruz.’ ifadelerini kullandı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR