test

Otokar’dan Gürcistan’a 30 adet otobüs ihracatı

Otokar, Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı 30 adet otobüs ihalesini kazanmasının ardından, araçları kısa süre içinde teslim etti. 2020 yılında Gürcistan’ı ihracat pazarına ekleyen Otokar, iki yıl gibi kısa sürede ülkedeki araç parkını 200’ün üzerine çıkarmayı başardı.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yenilikçi otobüsleriyle uluslararası rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Sektörde 60 yıla yakın deneyimi ile ürettiği araçlarla Türkiye’de ve dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde tasarımı, dayanıklılığı, teknolojisi ile büyük beğeni toplayan Otokar, son olarak Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı 30 adetlik otobüs ihalesini kazandı ve araçları kısa süre içinde teslim etti.

Gürcistan’ın artan toplu taşıma ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan dönüşüm çalışmaları neticesinde 2020 yılında 175 adetlik dev otobüs ihracat anlaşmasına imza atan Otokar, iki yıl gibi kısa sürede ülkedeki araç parkını 200’ün üzerine çıkarmayı başardı. Gürcistan’da halihazırda 6 farklı belediye tarafından kullanılan Otokar Kent ve Sultan otobüsleri kullanıcıların beğenisini kazanırken, yeni ihale kapsamında teslim edilen 30 adet Doruk otobüs, Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın personelini taşıyacak.

“HEDEFİMİZ BÖLGEDEKİ İHRACATIMIZI ARTIRMAK”

Otokar’ın otobüs ihracatındaki başarısına dikkat çeken Ticari Araçlar Kamu Satışları Direktörü Mahir Özşeker; “Kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak geliştirdiğimiz çevreci, konforlu ve güvenli araçlarımız geniş bir coğrafyada tercih ediliyor. Önceki sene teslim ettiğimiz otobüslerimizle Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir soluk getirdik, araçlarımız 6 belediyenin filosunda başarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanarak teslim ettiğimiz 30 otobüs ile ülkedeki araç parkımızı daha da artırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Araçlarımızın zorlu yol ve iklim şartlarına dayanıklılığı, uzun ömürlü oluşunun yanı sıra satış sonrası hizmetlerdeki başarımızla öncelikli tercih olmaya devam ediyoruz. Bölgedeki ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR