Peyman’ın yeni sahibi belli oldu

Pizza Hut ve KFC gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye operasyonlarını yöneten İş Holding, Peyman’ın yönetimini devralıyor. Satış süreci resmi kurumlardan onayı aldı.

Dünya Dazetesi’nde yer alan habere göre, son olarak 2017’de Esas Holding’in özel sermaye fonu Bridgepoint’e yaklaşık 110 milyona sattığı Peyman’ı bu kez yine bir Türk şirketi satın aldı.

1995 yılında Eskişehir’in üç kuruyemiş fabrikasının birleştirilmesi ile kurulan Peyman Gıda, hisselerini 2008 yılında Esas Holding’e satmıştı. Peyman’ı yeni sahibi olmaya hazırlanan İş Holding ise 2020’de KFC’nin Türkiye birimini alarak adını duyurmuştu. 1950’de temeli atılan İş Holding’in patronu ise İlkem Şahin. Tekstilden inşaata, tarımdan enerjiye kadar birçok alanda faaliyet gösteren şirket, Modern Mensucat Tekstil, Decoria, Akkoç Elektrik ve İnosol şirketleriyle faaliyet gösteriyor.

OBAMA VE CLINTON’IN SEÇİMİNDE YER ALDI

1977 doğumlu İlkem Şahin, ABD’de oldukça tanınan bir isim. ABD başkanlık seçimlerinde Barack Obama kampanyasının Türkiye başkanlığını yapan Şahin, Hillary Clinton ve Donald Trump arasında geçen seçim yarışında da Clinton’ı destekleyen kampanyayı yürütmüştü.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR