Toyota hafif ticari araç satışında rekora koşuyor

Toyota Hilux, Proace City ve Proace City Cargo ticari ürün gamında ilk 8 ayda marka adına Türkiye’de tüm zamanların en yüksek satış adedine ulaştı. En çok satılan model ise Hilux pick-up oldu.

Toyota’dan yapılan açıklamaya göre, Toyota Hilux, Proace City ve Proace City Cargo olmak üzere üç araçtan oluşan ticari ürün gamında ilk 8 ayda marka adına Türkiye’de tüm zamanların en yüksek satış adedine ulaştı.

Ocak-Ağustos döneminde 6 bin 373 adetlik hafif ticari araç satışı gerçekleştiren Toyota, geçen yılın aynı dönemine kıyasla adet olarak yüzde 50’lik artış sağladı. Bununla birlikte Toyota’nın hafif ticari araçlardaki pazar payı geçen yıla göre yüzde 2,2 puan artarak yüzde 6,1’e ulaştı.

İlk 8 ayda en çok tercih edilen hafif ticari Toyota modeli ise 4 bin 346 adetlik satışla Hilux pick-up oldu.Bununla birlikte Ağustos ayında 711 adetlik satış elde eden Hilux, tüm zamanların en yüksek ikinci aylık satışına ulaştı. Hilux pick-up modelini ise, ilk 8 ayda 1.458 adet ile Proace City ve 485 adet ile Proace City Cargo izledi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR