test

TÜV Austria TURK, iki yıl içinde 10 milyon Euro’luk yatırım yapacak

TÜV Austria TURK, 2022 yılında yakaladığı kârlı büyümeyi, bu yıl da sürdürüyor. 2009 yılından bu yana Türkiye’de 36 milyon Euro’luk yatırıma imza atan şirket, yeni projelerle yatırım hacmini de önemli ölçüde artıracak. TÜV Austria Asya&Afrika Bölge Müdürü Yankı Ünal, “İki yıl içinde toplam 7 ila 10 milyon Euro arasında bir yatırım gerçekleştireceğiz. Büyürken şirket satın alımları da yapacağız” dedi…

Endüstri, enerji, altyapı, otomotiv, ulaşım, eğitim, belgelendirme, yaşam ve sürdürülebilirlik alanlarında faaliyet gösteren TÜV Austria TURK, Türkiye’deki hızlı büyümesini yeni yatırımlarla hızlandırma kararı aldı. 2022 yılını kârlı bir büyümeyle kapattıklarını ve bu yılın ilk çeyreğinde de aynı trendi sürdürdüklerini belirten TÜV Austria Asya&Afrika Bölge Müdürü Yankı Ünal, “Geniş müşteri portföyümüz ve hitap ettiğimiz pek çok sektörün de büyüme kapasitesine bağlı ve eş zamanlı olarak gerek mevcut iş birliklerimiz gerek yeni büyük projeler ve ihracatla bu yılı da sağlıklı ve kârlı bir büyümeyle kapatacağız” dedi.

1872 yılında Viyana’da kurulan ve bugün 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren TÜV Austria’nın yüzde 100 iştiraki olan TÜV Austria TURK, Türkiye üzerinden Asya ve Afrika dâhil bölgedeki 20’den fazla ülkeyi yönetiyor. Pazara ilk girdiği 2009 yılından bugüne 36 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştiren TÜV Austria TURK, bu yıl 4,5 milyon Euro kesinleşen yatırım yapacak. Yankı Ünal, “Önümüzdeki 2 yıllık süreçte bu yatırımı 7 milyon ila 10 milyon Euro’ya tamamlamayı öngörüyoruz. Bu yatırım bütçesini, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda hem organik hem inorganik büyümemizi sağlayacak şekilde kullanacağız” şeklinde konuştu.

“Şirket satın alımları yapacağız”

TÜV Austria TURK, şirket alımlarına da sıcak bakıyor. “Büyürken şirket satın alımları da yapacağız” diyen Ünal, “Yatırımlarımızı ve hedef odaklı şirket satın alımlarımızı genişletmiş bir planla ilerliyoruz. Bu kapsamda farklı sektörlerde de olmayı özellikle TÜV Austria’nın bağımsız denetleme, belgelendirme sistemleri ile daha da güçlü kılacağımız alanlarda olmak için araştırmalarımızı yapıyoruz. Türkiye’de endüstri, gıda ve mühendislik alanlarında şirket yatırımları yapacağız. Bu yatırımları yaparken önceliğimiz bu şirketlerin, belirli alanlarda gelişmiş, büyüme potansiyelini sürdürebilen, uluslararası hedef ve vizyonumuzla uyuşması. Bu kriterleri karşılayan şirketleri satın alma yoluyla yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’deki ve bölgedeki tüm büyük projelerin içerisinde bir iş ortağı olarak yer aldıklarını söyleyen Yankı Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü: “2022 yılında hizmete giren 1915 Çanakkale Köprüsü, TANAP Projesi, Akkuyu Nükleer Santrali, Zonguldak Filyos Vadisi Projesi, uluslararası boru hatları projeleri gibi Türkiye’nin ve dünyanın önemli projelerinde teknik denetim, gözetim, sertifika ve onaylarımızla yer alırken, ürün bazında ise ISO 500 ve Capital 500’de yer alan Türkiye’nin lider kuruluşları ile çalışıyoruz. On binlerce farklı ürünün belgelendirmesini sağlıyor, hizmet yelpazemizdeki tüm hizmetlerimizle hemen hemen her sektörde 20 binden fazla müşterimize çözüm ortağı oluyoruz.”

İkinci el araç için yeni bayilikler verecek

Son yıllarda yeni alanlarda da faaliyet gösterdiklerini söyleyen Ünal, “2022 yılında Bodrum Denizcilik ile ortak olarak kurduğumuz TÜV Austria Marine ve TÜV Austria Ekpertiz şirketlerimizle karada ve denizde ekspertiz hizmetleri vermeye başladık. TÜV Austria Marine, dünyanın dört bir yanındaki yatlar için satın alma ekspertizi, test ve laboratuvar hizmetleri, eğitim ve sertifikasyon hizmetleri çerçevesinde denetim hizmeti veriyor. Bu alandan beklentimiz büyük. Önümüzdeki süreçte Akdeniz kıyısına; Yunanistan, Hırvatistan, İtalya ve İspanya’ya açılmayı planlıyoruz” dedi.

TÜV Austria Ekspertiz’in de Türkiye’de ikinci el otomobil piyasasına hizmet verdiğini kaydeden Ünal, bayilik yapılanması sürecinin devam ettiğini, İzmir ve Ankara başta olmak üzere ilerleyen dönemde 11 büyük şehirde güçlü bayiler ile son kullanıcı ve kurumsal firmalara hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR