YEO Teknoloji’den 6.3 milyon dolarlık güneş tarlası yatırımı

YEO Teknoloji Enerji, Ankara’da bulunan ve 100 bin m2 büyüklüğünde olan bir tarlaya Güneş Enerjisi Tesisi kurmak için 6.3 milyon dolarlık anlaşma imzaladığını duyurdu.

Şirketten KAP’a gönderilen açıklamada, YEO Teknoloji’nin yurtiçindeki güneş enerjisi tesislerinin arazi bedeli dahil olarak tüm izin süreçlerinin yürütülmesini kapsamında proje geliştirme ve mühendislik, ürün tedariği ve tüm inşaat, mekanik ve elektrik anahtar teslim kurulum ile tesis edilmesi kapsamında işbirliklerini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, “Bu minvalde, bir süredir geliştirmekte olduğumuz Ankara’da bulunan toplamda 100.000 m2 üzerindeki tarlaya kurulacak Güneş Enerjisi Tesisi(GES) için, Türkiye’nin önde gelen sağlık hizmetleri sağlayıcısıyla, 6.300.000 USD+KDV bedeli sözleşme imzaladığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. Kurulacak bu tesisle yılda 11.000.000 kWh’in üzerinde enerji üretilecek ve müşterimizin tüketiminin %100’ü bu tesislerden üretilen enerjiden karşılanacaktır. Üretilecek bu enerji 3.700 hanenin yıllık elektrik tüketimine eşdeğerdir. ” denildi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR