test

2022’de üç taksi yolculuğundan biri online ödendi

BiTaksi uygulamasının kullanıldığı kentlerde her üç yolculuktan biri online ödendi. BiTaksi uygulaması 2022 yılında 200 milyondan fazla defa açıldı, 2,5 milyon kez indirildi. En uzun taksi yolculuğu ise 138 kilometreyle Antalya-Alanya arasında yapıldı.

BiTaksi, 2022 yılı kullanım alışkanlıkları endeksini açıkladı. Yıl sonu itibarıyla Türkiye’nin 15 kentinde hizmet veren BiTaksi bu sene 200 milyondan fazla defa açıldı, 2,5 milyon kez indirildi. İstanbul’daki taksilerin dörtte üçü ise BiTaksi sürücüsü oldu.

En fazla yolculuk sabah 08.00 ve akşam 18.00 saatlerinde gerçekleşirken, hafta sonu ise 21.00-01.00 arasında daha çok tercih edildi. Yolculuklarda en çok gidilen ilçeler Anadolu yakasında Kadıköy, Ataşehir, Avrupa yakasında ise Beşiktaş ve Şişli oldu. En uzun yolculuk 138 km’lik mesafeyle Antalya ile Alanya arasında yapılırken, diğer uzun yolculuklar İstanbul’dan Sapanca’ya ve Kayseri’den Kapadokya’ya gerçekleşti.

Yolculukların üçte biri online ödenirken, kartlı yolculukların yüzde 20’sinde bahşiş verildi. En yüksek bahşiş tutarı ise 350 TL oldu. En fazla çağrı yapan kişi 660 kez BiTaksi çağırarak 2022 yılının her gününde taksi kullandı.

Ulaşım çözümleri geliştiriyoruz
“BiTaksi’de sürekli olarak kendimizi ve teknolojimizi yenileyerek ulaşım çözümleri hayata geçiriyoruz” açıklamasını yapan BiTaksi CEO’su Kaan Sancaklı, “Bu yıl bizim için büyüme senesi oldu. 15 kenti BiTaksi hizmetiyle tanıştırdık. Kullanıcılarımızın ve şehirlerin ihtiyaçlarını temel alarak uygulamamıza yeni özellikler ekledik.

Bu özelliklerin olumlu etkilerini de kullanıcı tercihlerinde doğrudan ölçümledik. GetirAraç’ı uygulamamıza ekleyerek yeni bir ulaşım alternatifi sunduk. Kullanıcılarımız artık geniş seçenekler arasından kendilerine en uygun ulaşım çözümüne ulaşabiliyor. Önümüzdeki dönemde daha çok kente ulaşmayı hedefliyoruz. Yeni ulaşım çözümlerini desteklemeyi ve yeni özellikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR