Altınay Savunma Teknolojileri, ilk yarıda halka arz planında

Bloomberg haber ajansının bugün yayınlanan haberinde Altınay Savunma Teknolojileri’nin halka arzıyla ilgili açıklamalara yer verildi.

Altınay Savunma Teknolojileri, sermayesinin yüzde 25’ini mart ayında halka arz yoluyla satmayı planlıyor. Altınay Savunma Teknolojileri’nin yüzde 80’i kurucu Hakan Altınay’a, geri kalanı ise Letven Capital Milres Girişim Sermayesi Fonu’na ait bulunuyor.

Bloomberg’de yayınlanan habere göre halka arzda Hakan Altınay ve Letven Capital Milres Girişim Sermayesi Fonu yüzde 5 oranında satış yapacak, kalan yüzde 15’lik kısım ise şirket bünyesinde yapılacak sermaye artırımı ile karşılanacak.

Şirketin halka arz sürecinde danışmanlığını TSKB ve Ziraat Yatırım yürütürken uluslararası yatırımcılar için herhangi bir tahsisat planlanmıyor. Halka arz edilen hisselerin yüzde 80’i bireysel yatırımcılara, geri kalanı ise Türkiye’deki kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek.

Altınay Savunma Teknolojileri, TUSAŞ ve iştiraki TAAC ortaklığıyla Türkiye’nin ilk savaş uçağı projesi Kaan’ın kalkış ve iniş takımlarını üretiyor. Aselsan ve iştiraki DASAL ile ortak olarak tek ve çok rotorlu insansız hava araçları üretimi de yapıyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR