Araç filosu 550 adete ulaştı

Tehlikeli kimyasallar dahil olmak üzere, kimya sanayisi ile hızlı tüketim ürünleri, gıda, tarım ve daha birçok sektördeki müşterilerine lojistik ve taşımacılık hizmeti veren Alışan Lojistik, yeni yatırımları doğrultusunda filosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan entegre lojistik hizmet servis sağlayıcısı Alışan Lojistik son olarak, 22 adet Tank Konteyner Taşıyıcı Dorse ile 20 adet yeni Renault Trucks T EVO serisi çekiciyi öz mal araç filosuna kattı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, şirketin 550 adet öz mal araç filosu ve Türkiye genelindeki 50’yi aşkın farklı lokasyondaki 1500’den fazla çalışanı ile sektörde “kontrat lojistiği” diye de ifade edilen entegre lojistik hizmetleri sayesinde müşterilerinin taleplerini A’dan Z’ye kurguladığını ve ihtiyaca özel katma değeri yüksek çözümler geliştirdiğini söyledi. Alışan, “2022 yılının başından bu yana filomuza yaptığımız yatırımın bir devamı olarak gerçekleşen bu son satın alımlarımız ile müşteri odaklı çözümlerimizdeki hızımıza hız, operasyonlarımıza yeni teknolojiler kattığımız gibi karbon ayak izimizi düşürecek yeşil adımlara ise yenilerini ekleyeceğimizden şüphemiz yoktur. Yeni araçlarımız, sahip oldukları teknolojik avantajlar, ADR Mevzuatına uygunlukları ve çevre dostu yeni nesil motorları sayesinde daha uzun süre operasyonda kalabilecek.” dedi.

2021 yılı cirosu, 2020 yılının üstüne %45’i aşan bir büyüme ile,1 Milyar TL olarak gerçekleşen Alışan Lojistik, bu büyüme trendinin daha fazlasını ise 2022 yılı için hedefliyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR