Blu TV dünya medya devine satıldı

Türkiye’de bir Türk tarafından kurulan ilk streaming platformu olan BluTV, Warner Bros. Discovery’e satıldı. Warner Bros. Discovery böylece, hisselerinin yüzde 35’ine sahip olduğu şirketin tamamını satın almış oldu. Konu ile ilgili Rekabet Kurulu’ndan da onay geldi.

Rekabet Kurumu, BluTV İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ hisselerinin Discovery Medya Hizmetleri aracılığıyla nihai olarak Warner Bros. Discovery, tarafından devralınmasını onayladı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara göre, Kurul, BluTV İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ hisselerinin Discovery Medya Hizmetleri Ltd. Şti aracılığıyla nihai olarak Warner Bros. Discovery, Inc. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

2021 yılının başında Discovery’nin BluTv’nin %35 hissedarı olduğu açıklanmıştı. Aynı yıl, Warner Media ve Discovery birleşmeye giderek Warner Bros. Discovery’yi oluşturmuştu. 2022’de ise Discovery+ ile Max’in aynı platform çatısında birleşeceği açıklanmıştı.

DOĞAN AİLESİ KURMUŞTU

Türkiye’de bir Türk tarafından kurulan ilk streaming platformu olan BluTV’yi 2015 yılında, Aydın Doğan’ın en büyük torunu Aydın Doğan Yalçındağ kurdu. Yalçındağ, ABD’nin önde gelen belgesel kanallarından Discovery’nin Blu TV’ye yatırım yapması ve geçiş sürecinin ardından, 9 Ocak 2023’te CEO’luk görevinden ayrılmıştı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR