Çalışanlarına 30 bin lira tatil parası verdi

Dilovası’nda faaliyet gösteren Efectis Era Avrasya Test ve Belgelendirme A.Ş.’den çalışanlarına örnek bir destek geldi. 70 yıllık yangın test ve mühendislik deneyimi olan Efectis Holding ve Era Laboratuvarları ortaklığı ile kurulmuş olan Efectis Era Avrasya firması, tüm çalışanlarına 30 bin TL tutarında tatil desteği ödemesi yaptı. Dünya genelinde 21 tesiste 300’den fazla çalışanı olan holdingin Türkiye ortaklığındaki 45 çalışanı da bu destekten yararlandı.

Özgür Kocaeli gazetesi’nde yer alan habere göre, yangına karşı tepki, yangına dayanım testleri ve yangın mühendislik hizmetlerini yerine getiren firma, 14 Temmuz’da yaptığı açıklamayla çalışanlarının tatillerini doyasıya yaşaması için bu ödemeyi yaptıklarını belirtti. Türkiye’nin devleri arasında yer alan fabrikalarda çalışanlara yapılacak ara zam tartışmaları devam ederken söz konusu firmanın bu kararı, diğer firmalardaki çalışanların dikkatini çekti.

HAYAT PAHALILIĞI VE YOĞUN ÇALIŞMA

Efectis Era Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı İlker İbik imzası ile yapılan açıklamada, “Bu sene de zorlu bir ilk yarıdan sonra yaz tatili dönemine girmiş bulunuyoruz. Çoğu arkadaşımız önümüzdeki birkaç ay içinde yıllık izinlerinin bir kısmını kullanarak dinlenmeyi tercih edecek. Hem geçtiğimiz iki ay içinde artan hayat pahalılığını hem de son aylardaki yoğun çalışmalarınızı göz önüne alarak, maddi kaygı olmaksızın tatilinizin tadını çıkarmanıza destek olmak amacı ile bu yıla özel yaz tatili desteği ödemesi yapmaya karar verdik.

Maaşlarınız yatmadan önce, her bir arkadaşımıza kısıt uygulanmaksızın 30 bin TL tutarında yaz tatili destek ödemesi yapılacaktır. Mutluluk ve sağlıkla harcamanızı ve sezon başlangıcına daha güçlü ve istekli bir şekilde geri dönmenizi temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR