Chery üç yeni modelle Türkiye’ye yeniden girdi

Çinli otomotiv üreticisi Chery, yeni marka imajıyla birlikte Türkiye pazarına yeniden giriş yaptı. Şirket bu yıl önce 3 modelini, arkasından da elektrikli modellerini piyasaya sunacak. Chery, önümüzdeki dönemde üretime de girmeyi düşünüyor.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre, konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, son 20 yılda çok önemli tecrübeler edindiklerini belirterek, ” Yeni Chery ürünlerimizin sadece kalitesini değil, aynı zamanda tasarımını ve işlevini de geliştirdiğimizi görebilirsiniz. Yeni Chery’nin marka imajı Türkiye’de 10 yıl önceki Chery’den tamamen farklı. Şimdi Chery’nin tekrar Türkiye’ye dönmesi için iyi bir zaman.” şeklinde konuştu.

Üretim de planlar dahilinde

Türkiye’de 10 yıl önce birkaç modelle yaptıkları deneyimin artık tarih olduğunu ve Chery’nin yepyeni bir imaj ve teknolojiyle İstanbul’da kendi genel müdürlüğünü kuracağını dile getiren Mei, bu yıl içerisinde Tiggo 7 Pro, Tiggo 8 Pro ve Omoda 5’i Türkiye’de piyasaya süreceklerini ve yılın geri kalan kısmında da elektrikli otomobilleri de Türkiye pazarında satışa sunacaklarını söyledi.

Türkiye’nin çok büyük bir otomotiv pazarı olduğunu ayrıca Türkiye’de çok sayıda otomobil üreticisinin yer aldığını dile getiren Mei, “Türkiye önemli bir üretim merkezi. Türkiye, Avrupa ile Asya arasında yer alması nedeniyle en önemli pazarlarımızdan biri. Türkiye pazarında gelişmemizle birlikte adım adım Türkiye’de bir üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim beş yıllık strateji planımız dahilinde.” diye konuştu.

Son çeyrekte satışa başlaması bekleniyor

Öte yandan, verilen bilgilere göre, Çin’in dünyada 80’den fazla ülkeye ulaşan global markası Chery ilk aşamada ACTECO serisi 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunmayı planlıyor.

Jaguar, Land Rover, Exeed ve Chery olmak üzere birçok farklı markayı çatısı altında bulunduran Chery International’in, dünya çapında 10 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR