Coca Cola’ya 272 milyon liralık rekabet cezası

Rekabet Kurumu, Coca Cola’ya yönelik başlattığı soruşturmayı sonuçlandırdı ve şirkete 272 milyon 159 bin lira ceza kesti. Coca Cola bu cezanın peşin indirimi ile ödeneceğini, ancak arkasından tüm hukuk yollarına başvuracağını duyurdu.

Coca Cola İçecek’ten KAP’a gönderilen açıklamada, Rekabet Kurumu’nun şirkete yönelik açtığı iki ayrı soruşturmanın tek soruşturma altında birleştirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, “Söz konusu soruşturma neticesinde Rekabet Kurulu tarafından CCSD’ye toplamda 272.159.349,36 TL tutarında idari para cezası verilmesi doğrultusunda karar açıklanmıştır. Bu cezaya ilişkin olarak İdare Mahkemesi nezdinde itiraz yolu açık olup şirketimiz bu karara karşı tüm hukuk yollarına başvuracaktır.

İPTAL DAVASI AÇILACAK

CCSD’ye iletilen para cezası, %25 erken ödeme indiriminden faydalanılarak 204.119.512,02 TL olarak yasal süresi içerisinde ödenecektir. Cezanın ödenmesi veya Şirket mali tablolarına yansıtılması cezaya konu suçlamaların kabul edildiği anlamına gelmemekte olup, cezanın iptaline ilişkin öncelikle Ankara İdare Mahkemelerinde yasal süre içinde yürütmeyi durdurma talepli iptal davası açılacaktır.” denildi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR