Demirdöküm kombi satışlarını yüzde 42 artırdı

Son iki yılda 150 milyon liralık yatırım yapan Demirdöküm, kombi satışlarını da ilk 6 aylık dönemde yüzde 42 artırdı.

DemirDöküm, yılın ilk yarısına ait kombi satış verilerini yayımladı. 2022’ye güçlü bir başlangıç yapan şirkette, geleneksel iş kolundaki pazar payını artırmayı ve yıl sonunda yeni alanlarda da rekora imza atmayı hedeflediklerini belirten CEO Alper Avdel; “Yılın ilk çeyreğinde yoğuşmalı kombi ürün ailemize ademiX ile vintomiX’i kattık. Her iki ürün de büyük beğeni topladı. 2022 yılının ilk 6 ayında kombi satış adedimizi geçen yıla kıyasla yüzde 42 artırdık” dedi.

Avdel, bu yıl en çok kombi satışı gerçekleşen 10 ili de sıraladı. Satışlarda İstanbul, Ankara ve İzmir’in başı çektiğini belirten Avdel, üç büyük ili Gaziantep, Bursa, Adana, Balıkesir, Konya, Tekirdağ ve Samsun’un izlediğini söyledi.

“2 YILDA 150 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

Açıklamasında DemirDöküm’ün yatırımları hakkında da bilgi aktaran DemirDöküm CEO’su, 2 yıllık pandemi süresince farklı alanlarda toplam 150 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını paylaştı. Alper Avdel DemirDöküm’ün 2022 yılı hedefleriyle ilgili olarak, “DemirDöküm’ü sektörde farklılaştıracak yeni ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Sektörde öncü olduğumuz dijital projelere yenilerini ekleyeceğiz. Son 5 yıldır olduğu gibi yatırıma ara vermeden devam edeceğiz. 2021 yılında döviz bazında yüzde 60 büyüme yakaladığımız ihracat alanında kendimize yine agresif hedefler belirledik. Bu yıl geleneksel iş kolumuzdaki pazar payımızı artırmayı ve yeni alanlarda da rekorlara imza atmayı hedefliyoruz.” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR