Denizcilik sektörü Cryptom Bosphorus Boat Show’da buluşuyor

Türkiye’nin deniz üzerinde düzenlenen tek tekne fuarı olma özelliğini taşıyan ‘Cryptom Bosphorus Boat Show’ 11 Kasım’da MarinTurk İstanbul City Port Pendik’te kapılarını açmaya hazırlanıyor. 20 Kasım’a kadar devam edecek fuar 150 bin metrekarelik alanda düzenlenecek. 350’den fazla teknenin sergileneceği, 150’nin üzerinde firmanın 500’den fazla markasıyla katılacağı fuara 50 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

Denizcilik sektörü 11-20 Kasım 2022 tarihlerinde MarinTurk İstanbul City Port Pendik’te tek çatı altında bir araya geliyor. ED Fuarcılık ve YATED Fuarcılık tarafından organize edilen ve YATED Derneği tarafından desteklenen ‘Cryptom Bosphorus Boat Show’ Tekne, Tekne Ekipman ve Aksesuarları Fuarı’nda 350’den fazla tekne görücüye çıkacak. YATED Fuarcılık ve ED Fuarcılık, sektörü Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği’nin (YATED) markası ‘Bosphorus Boat Show’ ile dernek çatısı altında bir araya getirirken, Cryptom Bosphorus Boat Show ile Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en büyük deniz fuarı düzenlenecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği izni ile düzenlenen fuarda 150’nin üzerinde firma, 500’den fazla marka yer alacak. Avrupa’da düzenlenen uluslararası fuarların ardından gerçekleştirilen ‘Cryptom Bosphorus Boat Show’a 50 binden fazla ziyaretçi beklenirken, fuarda motoryat, yelkenli, katamaran, spor boat, megayat, sürat teknesi, bot, motor tekne ekipman ve aksesuarları, deniz bisikleti, deniz oyuncakları, dalış malzemeleri, balıkçılık malzemeleri gibi ürünler sergilenecek.

SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLER BU FUARDA
2023 model teknelerin de görücüye çıkacağı fuarda, dünyaca ünlü yat markaları ile Türkiye’nin önde gelen tekne üretimi yapan tersanelerin en iddialı modelleri tekne severlerin beğenisine sunulacak. Tekne ve yat inşasında kullanılan son teknolojilerin de gösterileceği fuarda, her ihtiyaca göre tekneler, ekipmanlar ve aksesuarlar bulunabilecek. Türkiye’nin deniz üzerinde düzenlenen tek ve en büyük tekne fuarı olma özelliğini taşıyan ‘Cryptom Bosphorus Boat Show’ ile MarinTurk İstanbul City Port, hem katılımcı hem ziyaretçi için yeniden ‘Boat Show’un’ merkezi olacak. Fuar öncesi son detaylar hakkında ED Fuarcılık Kurucu Ortakları Dilek Günaydın ve Emel Yılmaz açıklamalar yaptı.

İSTANBUL’DA DÜZENLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ
Pendik’teki MarinTurk İstanbul City Port’ta ‘Cryptom Bosphorus Boat Show’ adıyla ilk kez düzenlenecek fuarın denizcilik sektörü açısından büyük önem taşıdığını ifade eden ED Fuarcılık Kurucu Ortağı Dilek Günaydın, “Dünyada son yıllarda pandemi ile birlikte tekne ve yatlara olan ilgi katlandı. İzole bir hayatı tercih edenler tekne ve yat almak için harekete geçti. Bu durum dünyanın birçok ülkesinde görüldüğü gibi, Türkiye’de de yaşandı. Yerli-yabancı birçok tekne ve yat üreticisi, tekne-yatların teslimi için 2-3 yıl sonrasına gün vermeye başladı. Böyle bir dönemde İstanbul’da deniz üzerinde bir fuar düzenlenmesi büyük önem taşıyor. Yerli ve yabancı markaların son model teknelerinin İstanbul’da görücüye çıkması, 50 binden fazla ziyaretçinin gelecek olması tekne ve yat firmalarını cezbediyor.” dedi.

TEKNE BOYLARI BÜYÜYOR
Fuarda milyonlarca liralık tekne satışlarının gerçekleşmesini beklediklerini ifade eden ED Fuarcılık Kurucu Ortağı Emel Yılmaz, “Tekne ve yatların yapımı uzun süreler alabiliyor. Üreticiler, yaptıkları bu anlaşmalarla planlarını yapıyor. İstanbul’un böyle büyük bir organizasyonla dünya fuar takviminde yer alması ve organizasyonun deniz üstünde yapılması yabancı alıcıların da ilgisini çekiyor. Fuarda her ihtiyaca uygun tekneler de sergilenecek. Türkiye’de denize ve denizciliğe olan artan ilgi sonrasında küçük boyutlu tekneleri alan denizseverler, pandemi etkisiyle teknelerinde daha fazla zaman geçirdikçe, katamaran, motoryat ve yelkenli için de biraz daha büyük boylara yönelmeye başladı.” dedi.

CRYPTOM BOSHORUS BOAT SHOW DİJİTALLEŞİYOR
Bu yıl ilk defa yapılacak olan Cryptom Bosphorus Boat Show dünyada ilk defa dijital olarak fuar ile aynı anda alanda ziyaret edilebilecek. Fuara katılan tüm firmaların sergileyeceği ürünler, ürünlerin detayları uygulama üzerinden görülebilecek ve fuar 20 Kasım’ da bittikten sonra da 31 Aralık tarihine kadar katılımcı ve ziyaretçiler uygulama üzerinden haberleşip ürünleri görüntüleyebilecekler. Fuar alanının genel planı, sponsorlar ve fuar alanına kolay ulaşım da aynı zamanda fuar uygulamasından görülebilecektir.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR