Disney’in ilk yerli dizisi Kaçış dünyada yayında

The Walt Disney Company’nin tüm dünyada milyonlarca üyeye sahip dijital yayın platformu Disney+’ın Türkiye’de yayına giren ilk orijinal yerli dizisi ‘Kaçış’ artık dünyada da yayında…

Yapımcılığını O3 Medya ve Same Film’in üstlendiği, hikayesini Engin Akyürek’in kaleme aldığı, senaryosunu Ali Doğançay’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın’ın oturduğu Disney+’ın ilk yerli orijinal dizisi ‘Kaçış’, dünyada yayına girdi. Ülkemizde 14 Haziran’da yayına giren ve kısa zamanda övgüleri toplayarak büyük bir izleyici kitlesine ulaşan ‘Kaçış’ dizisi artık dünyanın dört bir yanından izlenebilecek. Dizinin başrol oyuncusu Engin Akyürek, İngilizce ve İspanyolca dillerindeki videosuyla dünyanın birçok farklı ülkesindeki hayranlarına ‘Kaçış’ın yayınlandığının müjdesini verdi.

Ses getirecek aksiyon sahneleri ve birçok duyguyu bir arada tattıran öyküsüyle dikkatleri üzerine çeken ‘Kaçış’ın kadrosunda başrol oyuncusu Engin Akyürek’e İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Levent Ülgen gibi birçok başarılı isim eşlik ediyor.

‘Kaçış’; savaş fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin; araştırma yapmak üzere bir Ezidi köyüne gidişleri ile başlıyor. Dizide sınır ötesine gizlice geçen grubun bir baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşmeleri, sonrasında yaşadıkları dramları, değişimleri ve kaçış hikayeleri heyecan dolu bir dille anlatılıyor. Araştırma ekibinin kurtulmak için vereceği zorlu mücadeleyi anlatırken Orta Doğu’da yaşanan insanlık dramına da farklı bir bakış sunan ‘Kaçış’ şimdiden dünyanın birçok farklı yerinden övgü toplamaya başladı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR