Dünyanın en prestijli mimari ödülü Hava Kent Yapı Kooperatifi’nin oldu

İstanbul Havalimanı’nın devreye alınmasının ardından oluşan konut ihtiyacının karşılanması için 2017 yılında kurulan Hava Kent Yapı Kooperatifi tarafından inşaatı devam eden ve Bostancı Studio Architecture tarafından tasarlanan “Hava Kent Arnavutköy Taşoluk-2 Projesi”, uluslararası arenada mimari ve iç mimari projelerin yarıştığı, dünyanın en prestijli mimari ödüllerinden European Property Awards 2022’de “Architecture Multiple Residence” (Toplu Konut Mimarisi) kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

2017 yılında Atatürk Havalimanı’nın, İstanbul Havalimanı’na taşınması vesilesi ile kurulan 144 konutluk Taşoluk-1 projesini tamamlayan, Taşoluk-2 ve Tuzla Aydınlı projeleri devam eden Hava Kent Yapı Kooperatifi tarafından inşası devam eden ve Bostancı Studio Architecture tarafından tasarlanan “Hava Kent Arnavutköy”, 1993 yılından beri uluslararası arenada mimari ve iç mimari projelerin yarıştığı, dünyanın en prestijli mimari ödüllerinden European Property Awards 2022’de ödüllendirildi. “Architecture Multiple Residence” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen Hava Kent Yapı Kooperatifi, Türkiye’de bu ödülün sahibi olan ilk Yapı Kooperatifi oldu.

ULUSLARARASI ÖDÜL GURUR KAYNAĞI OLDU

Ödül töreni sonrası konuşan Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, “Hava Kent olarak projelerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. “Hava Kent Arnavutköy Taşoluk-2” projemizin de uluslararası alanda ödüle layık görülmesi bizleri son derece gururlandırdı. Daha önce bahsettiğimiz gibi Hava Kent ismini markalı konut statüsüne sokarak, ürettiğimiz ve üreteceğimiz konutların kalitesini tescillemiş bulunmaktayız. Yeni dönemde de bu tarz başarılı projelere imza atmaya devam edeceğiz. Projemizin başarıya ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu tarz ödüller bizleri olumlu anlamda teşvik ediyor.” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR