test

Ekonomide Şimşek dönemi / Yeni Kabine açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni açıkladı. Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı olurken, ekonominin başına Mehmet Şimşek geçti. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler oldu. Eski kabinedeki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da görevlerini sürdürecek.

28 Mayıs’ta düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerini kazanan Recep Tayyip Erdoğan, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü Meclis’te yemin ederek görevine resmen başlamasının ardından Çanka Köşkü’nde yeni kabineyi açıkladı.

Demokrasinin gücüne güç katan bir seçim sürecini tamamlamış bulunduğunu, ülke tarihinde pek çok ilke sahne olan seçimlerin hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, “Türkiye 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta sadece seçim yapmamış, gelecek asrının nasıl olacağına karar vermiştir. Milletimiz iradesiyle istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 2200 yılı aşan devlet, bin yılı aşan millet şuuruyla kendi mecrasında akmaya devam edeceğini göstermiştir” dedi.

Erdoğan’ın açıkladığı kabinede; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet yılmaz, Adalet Bakanlığı’na Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Mahinur Özdemir Göktaş getirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği BakanıMe hmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Askın Bak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy oldu.

Milli Eğitim Bakanlığına Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanlığı’na Yaşar Güler, Sağlık Bakanlığı’na Fahrettin Koca, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı’na Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanlığı’na İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanlığı’na Ömer Bolat ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Abdülkadir Uraloğlu getirildi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR