Elektrikli Citroën C4 Ekim’de Türkiye’de

Citroën C4’ün %100 elektrikli versiyonu ë-C4, Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Araç 30 dakika gibi kısa bir sürede batarya yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor.

Citroën, tamamen elektrikli ë-C4 ile elektrikli mobilite hamlesini devam ettiriyor. Citroen, C4 modelinin tamamen elektrikli versiyonu ë-C4’ü ekim ayında ülkemizde yollara çıkarmaya hazırlanıyor. ë-C4, hafif 50 kWsa bataryayı 100 kW DC hızlı şarj desteği gücüyle birleştirerek rakiplerinin çoğundan daha iyi şarj süreleri sunmayı başarıyor. ë-C4, 350 km (WLTP döngüsü) menziliyle günlük kullanım dışında uzun yolculukları dadaha konforlu bir hale getiriyor.

ë-C4, günlük kullanım için ideal çözümü sunuyor. ë-C4’ün kullanım kolaylığı çoğu kullanıcının günlük kullanımını; sessiz, sarsıntısız, dinamik ve CO2 içermeyen bir sürüşle karşılıyor. 50 kWsa kapasitesindeki batarya, günlük kullanımda ofiste ve evde geleneksel bir priz veya Wall Box aracılığıyla şarj edilebiliyor. Onaylı 350 km (WLTP döngüsü) menzili sayesinde bataryayı her gün şarj etmeye gerek kalmıyor. Ayrıca, hem dikkat çekici iç hacmi hem de optimize edilmiş ağırlığı sayesinde günlük kullanımda maksimum konfor ve menzil sunuyor.

100 kW hızlı şarj (DC) ile 30 dakikada şarj

100 kW hızlı şarjı destekleyen bataryası sayesinde, uzun yolculuklar sırasında kahve ya da yemek molası verildiğinde aracı şarja takmak yeterli oluyor. 30 dakika gibi kısa bir sürede batarya yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR