test

ENAG enflasyonu Galatasaray’la KAP’a girdi

Galatasaray Kulübü, stadyumun isim hakkı için anlaşmaya vardığı Rams Global’den yıllık fiyat artışı için sadece TÜİK verileri yerine Enflasyon Araştırma Grubunun verilerini de hesaba katmasını istedi. Galatasaray konuyla ilgili açıklamayı KAP’a gönderdi.

Galatasaray’dan yapılan açıklamada, Rams Global İnşaat Sağlık Dış Ticaret Anonim Şirketi arasında 2023-2024 sezonundan başlamak üzere 5 sezon için geçerli olmak üzere yeni bir stadyum isim hakkı ve sponsorluk sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“2023-2024 Futbol Sezonu için stadyum isim ve sponsorluk bedeli 213.6 milyon TL olarak belirlenmiştir. Takip eden sezonlara ilişkin sözleşme bedelleri için, Türkiye İstatistik Kurumunun ve Enflasyon Araştırma Grubunun açıklayacağı ÜFE ve TÜFE oranlarının ortalaması alınarak artış oranı belirlenecektir.

2023-2024 Stadyum isim ve sponsorluk bedeli 213.6 milyon TL +KDV’nin yüzde 36’sı, 77.4 milyon TL Galatasaray Spor Kulübüne, yüzde 64’ü 136.2 milyon TL +KDV şirketimize ödenecektir. Ayrıca sportif başarıya dayalı oluşturulan prim ve ödül sistemine uygun olarak şirketimize prim ödemesi yapılacaktır.”

Bağımsız uzmanlardan oluşan Enflasyon Araştırma Grubu’na (ENAG) göre Türkiye’de yıllık enflasyon yüzde 108,58 seviyesinde bulunuyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR