Gamze Cizreli Forbes’un 50 Kadın Lider listesine girdi

BigChefs markasının kurucusu Gamze Cizreli, Forbes’un ‘Avrupa, Ortadoğu ve Afrika 50 Yaş Üstü 50 Kadın Lider’ listesine Türkiye’den giren tek isim oldu. BigChefs, 9 tanesi yurt dışında olmak üzere toplam 67 şube ve 3000 çalışanla hizmet veriyor.

BigChefs’in kurucusu Gamze Cizreli, Forbes’un verdiği ödülü kendi Instagram hesabından paylaştı. Cizreli, “Forbes’ın Avrupa, Ortado@u ve Afrika 50 Yaş Üstü 50 Kadın Lider’ listesinde yer aldığım için hem ülkem, hem markam, hem de kendi adıma çok mutluyum.” dedi.

Cizreli, şu ifadeleri kullandı:

Bir Cumhuriyet kadını olarak bu başarının benim için anlamlı olmasının bir sebebi de Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmiş olması. Aslında bu ödülü yasadığım topluma, ülkesine, dünyaya değer katan tüm kadınlarımız adına alıyorum. Çünkü başarı çok göreceli bir kavram.

Büyüklük, ciro gibi ölçülebilir değerlere bakıldığında eminim bu listeye girecek pek çok kadın lider mevcut. Sanıyorum Forbes, yıllardır üstlendiğim yereldeki kadın üreticiyi tedarik zincirine dahil etme, gıda atığını azaltma, sürdürülebilirlik, Anadolu’yu gezerek gençlere rol model olma çabaları gibi sosyal etkiye yönelik emeklerimi de göz önünde bulundurdu. İşte bu yüzden önce bana “yarışın kendinle olsun” diyen, çift kanatlı olmayı öğreten, bir kanatta donanım, çalışma, başarma isteği varken, diğer kanatta vicdanlı, iyi bir insan olmanın, değerlerin, inancın önemini anlatan, madde-mana dengesini çok erken yaşlarda aşılayan aileme büyük bir teşekkür etmek istiyorum.”

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR