HKTM, 132 milyon liralık halka arz bekliyor

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi, halka arzdan elde edeceği geliri, üretim tesisi yatırımı ve yeni şirket satın alınmada kullanmayı planlıyor.

Mühendislik firması Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi (HKTM), halka arzı 10-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek. Halka arzda 12 milyon TL nominal değerli payın 10 milyon TL’lik kısmı sermaye artırımı oluştururken, 2 milyon TL’lik kısmını ise ortak satışı oluşturacak.

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler liderliğinde yapılaca HKTM halka arzında pay fiyatı 11,00 TL olurken, şirketin arz sonrası halka açıklık oranı ise yüzde 34,29 olacak. Halka arzda; yurt içi bireysel yatırımcılara yüzde 47, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 50 ve şirket çalışanlarına yüzde 3 tahsisat yapılacak.

HKTM, halka arzdan elde edeceği geliri, başta üretim tesisi yatırımı ve yeni şirketlerin satın alınması olmak üzere farklı alanlarda kullanacak. Şirket, elde edilen gelirin; yüzde 25’ini yeni üretim tesisi yatırımının finansmanında, yüzde 25’ini yeni şirket satın almasında, yüzde 30’unu işletme sermayesinin finansmanında ve geri kalan yüzde 20’sini de finansal borç ödemelerinde kullanmayı planlıyor.

“Halka arz sürecimizle birlikte geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğiz”

Halka arz süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan HKTM Genel Müdürü İlham Çelebi, “Kurulduğumuz 1998 yılından bu yana mühendislik ile sanatın, endüstri ile doğanın, fabrika ile çevrenin, teknoloji ile hayatın entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. İyi mühendislik mottosuyla çıktığımız yolda yeni bir eşiği daha geride bırakmak üzereyiz. Halka arz sürecimizle birlikte geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Yatırımcılarımızdan aldığımız güven ve kendilerine karşı duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle HKTM markasını geleceğe umutla taşıyacağız. Bu bağlamda, halka arz sürecinin hem şirketimize hem yatırımcılarımıza hem de sermaye piyasamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR