Honda’nın efsane modeli geri dönüyor

Honda’nın efsane modelleri arasında yer alan ve üretimine verilen aranın ardından yeni tasarımıyla ürün gamına yeniden katılan CB750 Hornet, Avrupa’nın önemli fuarlarından biri olan Intermot’ta ilk kez sergilendi.

Honda’nın en sevilen modelleri arasında yer alan Africa Twin, X-ADV ve Neo Sports Cafe naked serilerinin de geliştirildiği Roma’daki AR-GE merkezinde yeniden tasarlanan Hornet, kompakt ve keskin çizgilerinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan çağdaş bir tasarımı ile öne çıkıyor. Eşek arısı kanadından esinlenilerek tasarlanan yakıt deposunun çizgileri imza niteliği taşırken, keskin tasarımlı ön granajdan zarif kuyruk tasarımına kadar her bir ayrıntı Hornet’in sportif ve hırçın karakterini ortaya koyuyor.

Honda mühendisliği ile tamamen yenilenen kompakt ve hafif iki silindirli 755 cc motora sahip Hornet, 9,500 d/d’de ürettiği 67,5 kW maksimum güç ile mirasını korumaya devam ediyor. Motor aynı zamanda 7,250 d/d’de 75 Nm tork değeriyle alt ve orta devirler dahil tüm sürüş koşullarında yüksek çekiş gücü ve sürüş keyfi sağlıyor. Yeni Hornet’te ayrıca entegre Ön Tekerlek Kalkış Kontrolü ile programlı Motor Gücü, Motor Freni ve Honda Seçilebilir Tork Kontrolü kombinasyonlarını içeren üç varsayılan sürüş modu ile kullanıma sunuluyor. Son olarak dördüncü kullanıcı modunda ise sürücünün koşullara ve sürüş tarzına uygun olarak tercih ettiği kombinasyon seçilebiliyor.

ÖNÜMÜZDEKİ SENE TÜRKİYE’DE

Honda CB750 Hornet’in Parlak inci beyazı, grafit siyah ve sarı olmak üzere 3 rengi bulunuyor. Siyah ve beyaz renklere özel metalik kırmızı alev iskelet ve eloksal kırmızı çatal renk kombinasyonları sunuluyor.

Honda’nın yeni CB750 Hornet modeli, 2023 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR