IC İçtaş İnşaat’dan 2,12 ton plastik tasarrufu

2021’den itibaren 2 yıl içerisinde plastik kullanımının toplam 1 ton azaltılması için taahhütte bulunan IC İçtaş İnşaat, bu hedefini aşarak ilk yılda aldığı mevcut atık yönetiminin iyileştirilmesi ve çalışan farkındalığının artırılmasına yönelik önlemler ile 2,12 ton plastik tasarrufu sağladı. Tek kullanımlık plastik miktarı azalırken bir önceki yıla göre geri dönüşüm merkezlerine gönderilen plastik oranı da yüzde 26,5 artırıldı.

İnşaat sektöründe plastik azaltma taahhüdünde bulunan IC İçtaş İnşaat’ın taahhüdünde kaydettiği ilerleme, İş Dünyası Plastik Girişimi Plastik Taahhütleri İlerleme Raporu 2022’de kamuoyu ile paylaşıldı.

IC Holding dört grup şirketi ile İPG’de yer alıyor

IC İçtaş İnşaat’ın ardından 2022 içerisinde IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding’in üç grup şirketi daha İPG’ye imzacı oldu. Gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak ve plastik kullanımını azaltmak amacıyla girişime dahil olan Trakya Elektrik Dağıtım AŞ (TREDAŞ), ICA-Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi ve Treysan faaliyet gösterdikleri sektörlerde ilke imza attı.

Verilen bilgiye göre, İPG, 2019’da TÜSİAD, İş Dünyası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ve Global Compact Türkiye iş birliği ile özel sektör kuruluşlarının plastik meselesine yönelik somut eylemlerini teşvik etmek amacıyla kuruldu.

Türkiye’de 2019’da 26 imzacıyla yola çıkan İPG, bugün 51 imzacıya ulaşarak Türkiye’de plastik meselesi ile mücadele ve uluslararası ortak vizyon ışığında plastikte döngüsel ekonomiye geçiş için somut adımlar atılmasına öncülük ediyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR