test

İş Bankası ortaklık paylarından alım yapacak

İş Bankası, borsada işlem gören bir kısım bağlı ortaklıklarının hisselerinin piyasadan satın alınması hakkında Genel Müdürlüğe herhangi bir taahhüt içermeyen yetki verdi.

ş Bankası, borsada işlem gören bir kısım bağlı ortaklıklarının hisselerinin piyasadan satın alınması hakkında Genel Müdürlüğe herhangi bir taahhüt içermeyen yetki verdi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada banka şöyle dedi: “Bankamız Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla, Borsa İstanbul’da işlem gören ortaklıklarımızdan T. Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş., Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., İş Finansal Kiralama A.Ş., İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., İş Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin paylarının, alımlarla ilgili ödenecek toplam tutarın 3 milyar TL ile sınırlı olması kaydıyla şirket bazında bir sınırlama olmaksızın piyasadan satın alınması, mevcut ve yeni alınacak payların sınıflandırılması ve gerektiğinde satılması konularında karar tarihinden itibaren 2023 yıl sonuna kadar Genel Müdürlük yetkili kılınmıştır.” denildi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR