İSO’dan ‘indirim kanpanyası’na tam destek

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın başlattığı “indirim kampanyası”nı, enflasyonla mücadele açısından yerinde bir çağrı olarak değerlendirdiklerini ve desteklediklerini açıkladı.

Ekonomide yeni dengenin sağlanması ve fiyat istikrarı için yüksek enflasyonun mutlaka yenilmesi gerektiğini vurgulayan ve bu durumun TL’ye dönük güveni arttırmak ve ekonomi politikalarında öngörülebilirliğini tesis etmek açısından yaşamsal önemde olduğuna işaret eden Bahçıvan, şu ifadeleri kullandı:

“Bu yönde ekonomi yönetimimiz tarafından atılan tüm adımların ve verilen mesajların önemli olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ile Ticaret Bakanımız Ömer Bolat’ın başlattığı “indirim kampanyası”nı, enflasyonla mücadele açısından yerinde bir çağrı olarak değerlendiriyoruz.

Makroekonomik istikrarın sağlanması ve enflasyonun hepimizin en büyük isteği olan tek haneye inmesi için alınan önlemlerin yanında bu tür kampanyalar, mücadeledeki psikolojiyi de güçlendirecektir. Dolayısıyla üreticiden tedarik zincirlerindeki tüm halkalara, perakendecilerden tüketicilere kadar her kesimin elinden gelen azami desteği vermesi enflasyonla mücadeleye katkı yapacaktır. Biz de İSO olarak bu çerçevede sanayicilerimizi imkanları ölçüsünde bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz.”

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR