İstihdamı 120 kişiye çıkardı, yeme içme sektöründe dinamik büyümeye odaklandı

İlk şubesini iki yıl önce tarihi Fişekhane’de açan Ferida Brasserie, ikinci şubesini İstanbul Bağdat Caddesi’nde hizmete soktu. Yeni şube ile Kulüp Gıda’nın istihdam ettiği kişi sayısı 120’ye ulaştı. Hedef, markayı önümüzdeki yıl yurt dışına açmak.

30 yılı aşkın süredir hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren Özbayrak Ailesi’nin iki yıl önce kurduğu Kulüp Gıda yeni yatırımlarla büyüyor. 2021 yılında tarihi Fişekhane’de Şef Murat Bozok danışmanlığında gastronomi sektörüne iddialı bir giriş yapan ve kısa sürede müdavimlerini oluşturan Ferida Brasserie, ikinci şubesini Bağdat Caddesi’nde açtı. Ferida, bundan böyle İstanbul’un her iki yakasında ‘iyi yemek, iyi servis ve iyi ambiyans’ tercih edenlerin hizmetinde olacak.

YIL SONU HEDEFİ YÜZDE 150 BÜYÜME

Ferida markasının kurucuları Semih Özbayrak ve Orhan Özbayrak, yeni hedefleriyle ilgili şu ifadeleri kullandılar: “Ferida Cadde yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede hayata geçti. Fişekhane’deki ilk şubemizle birlikte toplamda 120 kişiye istihdam sağlar hale geldik. Bu durum gurur verici. Yeni şubemizde iç ve dış mekan olmak üzere toplamda 200 misafire iyi hizmet vermek için hazırız. Türk gastronomi sektörünün yurt dışında daha fazla adını duyurması gerektiğine inanıyoruz. İki şubemizde yıl sonunda cirosal bazda yüzde 150 oranında büyüme hedefliyoruz. Diğer yandan markamızı 2024 itibariyle yurt dışına taşıma hedefimiz var.”

ŞEF BOZOK İMZASI

Ferida’nın kısa sürede müdavimlerini oluşturmasının temelinde Şef Murat Bozok’un yorum kattığı dünya mutfağı seçkilerinin yanında Boşnak mantısı, kuru etli pizzalar, Boşnak usülü özel soslarla hazırlanan başlangıçlar ve ana yemekler, popülaritesi neredeyse İstanbul’u aşan Ferida usülü profiterol ve markanın olmazsa olmazı kusursuza yakın servis anlayışı var. Ferida Cadde’nin menüsünde mevcut lezzetlerin yanına yine Şef Bozok imzalı yeni tatlar da eklendi. Ferida Cadde misafirleri, odun ateşinde pişen enfes pizzaları özel tadım barında birbirinden leziz kokteyller eşliğinde tatma imkanı da bulacak.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR