İzmitli tam elektrikli E-Tourneo Custom görücüye çıktı

Ford Pro, Ford Otosan tarafından Kocaeli Fabrikaları’nda üretilecek olan ve merakla beklenen tam elektrikli üçüncü ticari modeli yeni E-Tourneo Custom’u tanıttı. Yeni nesil Tourneo Custom serisi Ford Otosan tarafından Kocaeli fabrikasında üretilecek ve 2023’ün ikinci yarısında müşteriler ile buluşturulacak.

Tam elektrikli E-Tourneo Custom, sekiz koltuğa kadar kapasitesiyle çok yönlü, çok amaçlı bir araç olmanın yanı sıra üst seviye yetkinlik, lüks ve şık tasarımı birlikte sunuyor.

E-Tourneo Custom, tam elektrikli güç aktarma sistemi 370 km’ye kadar menzil ve 125 kW DC hızlı şarj imkanı sunuyor. Tourneo Custom serisinde ayrıca PHEV ve dizel motor seçenekleri de bulunuyor

Gelişmiş özellikler arasında raylı arka koltuklarla esnek kullanım, elektrikli kayar yan kapılar, eğimi ayarlanabilen direksiyon simidi ve B&O ses sistemi yer alıyor. EV modellerinde 2,3 kW Pro Power Onboard sistemi de sunuluyor.

Yeni nesil Tourneo Custom serisi Ford Otosan tarafından Kocaeli fabrikasında üretilecek ve 2023’ün ikinci yarısında müşteriler ile buluşturulacak.

4 farklı gövde stili

Van, Kombi, Kombi Van ve Minibüs gövde stilleriyle sunulacak E-Tourneo Custom’da yeni model raylı koltuklarla ultra esnek kullanım seçenekleri, otomatik elektrikli kayar yan kapılar, B&O ses sistemi,2 dijital kart anahtar, panoramik cam tavan ve eğimi ayarlanabilen yenilikçi bir direksiyon simidi gibi çeşitli üst düzey özellikler sunuluyor. Bağımsız arka süspansiyonlu, optimize edilmiş şasi mimarisi, sessiz elektrikli motor ile birlikte E-Tourneo Custom’da sürüş konforu yepyeni bir boyuta çıkıyor

Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep, yeni araçla ilgili şunları söyledi:

“İster hafta sonu aktivite dolu bir aile gezisi, ister yöneticilerin konforlu ve şık bir araçla havaalanına transferi için, E-Tourneo Custom tam elektrikli güç aktarma sistemi, gelişmiş bağlantılı teknolojileri, rafine tasarımı ve yeni lüks özellikleriyle en doğru tercih olacak. Tourneo adı daima ferah iç tasarım ve çok yönlü taşımacılıkla birlikte anılmıştır. Şimdi bunu bir adım daha öteye taşıyarak üst düzey performans ve benzersiz konfor arayan yeni nesil seçici elektrikli araç müşterilerine aradıkları tüm özellikleri tek araçta sunuyoruz.”

41 dakikada yüzde 80 şarj

Ford F-150 Lightning pick-up ile aynı 74 kWh kullanılabilir kapasiteli bataryada yüksek yoğunluklu batarya hücresi teknolojisinden ve 160 kW elektrik motorundan yararlanan E-Tourneo Custom, üstün performans ve rafine bir stil sunacak. Çok amaçlı aracın tam elektrikli güç aktarma sistemi ayrıca daha da fazla enerji verimliliği sağlıyor, daha rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi için tek pedallı sürüş modu içeriyor.

Entegre 11 kW AC üç fazlı şarj cihazıyla batarya 8 saatten daha kısa sürede tam kapasiteye ulaşıyor veya 125 kW DC hızlı şarj4 ile yaklaşık 41 dakikada yüzde 15-80 oranında şarj edilebiliyor. E Tourneo Custom’ın şarj profili hızlı şarjları desteklemek için ön enerji yüklemesi yapabiliyor. Sistem laboratuvar testlerinde 125 kW’lık bir şarj cihazı kullanarak sadece 5 dakikada yaklaşık 38 km menzil sağladı.

Gösterge panelinde ergonomik 13 inç dokunmatik ekran ve SYNC 4 bilgi ve eğlence sistemi yer alıyor.8 Yeni dijital gösterge sezgisel, sürücü odaklı bir kokpit yaratırken kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay uyumu standart olarak sunuluyor.

Müşteri ihtiyaçlarına uygun şanzıman ve motor seçenekleri

Yeni Tourneo Custom PHEV, uzun yolculuklarda verimli 2,5 litre Atkinson döngülü benzinli motorun esnekliğini sunmak için paralel bir hibrit sistem kullanıyor. Sistemin parçası olan elektrikli motor ve 11,8 kWh kullanılabilir batarya paketiyle 50 kilometreden uzun menzille şehirlerin sıfır emisyon bölgelerinde saf elektrikli sürüş mümkün oluyor.

Ford, Tourneo Custom’ı elektrikli güç aktarma sistemlerinin yanı sıra 136 PS, 150 PS veya 170 PS güce sahip en yeni nesil EcoBlue dizel motor ve yeni yüksek verimli sekiz vitesli otomatik şanzıman veya altı vitesli manuel şanzıman seçenekleriyle sunacak.

Tourneo Custom, Ford’un en yeni ve ileri sürücü destek sistemlerinden oluşan kapsamlı bir paket sunuyor. Şerit Ortalama özellikli Akıllı Adaptif Hız Kontrolü,10 Geri Fren Asistanı, Tam Aktif Park Asistanı ve şehirde daha kolay manevra için aracın çevresinde geniş görüş sunan 360 derece kamera sistemi gibi bazı özellikler bu modelde ilk kez kullanılıyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR