test

Nivogo, dünyanın en iyi 13 döngüsel ekonomi girişiminden biri

Türkiye’nin öncü döngüsel ekonomi girişimi Nivogo, What Design Can Do (WDCD) platformunun IKEA Foundation küresel ortaklığında düzenlediği Make It Circular Challenge’da kazanan 13 projeden biri oldu. Dünya genelindeki 1.000’e yakın proje arasından seçilen Nivogo, “Ne Alıyoruz” kategorisinde başarı sağladı.

Sürdürülebirlik Akademisi’nin yılın girişimi olarak seçtiği Türkiye’nin öncü döngüsel ekonomi girişimi Nivogo; döngüsel ekonomi alanında sürdürülebilir bir gelecek için yaratıcı fikirlerin, girişimlerin/start-up’ların ve tasarımcıların yarıştığı Make It Circular Challenge’da, dünya çapındaki 1.000’e yakın proje arasından seçildi. Nivogo, bu başarısıyla Türkiye’yi temsil eden tek marka oldu.

Nivogo; “Ne Yiyoruz”, “Ne Giyiyoruz”, “Ne Alıyoruz”, “Nasıl Paketliyoruz” ve “Nasıl Yapıyoruz” olmak üzere beş ayrı kategorinin bulunduğu yarışta, “Ne Alıyoruz” kategorisinde başarı sağladı. Nivogo’nun “Var Olanı Kullan” yaklaşımı, alanında uzman jüri üyeleri tarafından titizlikle seçilen projeler arasına girme başarısı gösterdi.

“Çalışmalarımızın global arenada da yanıt bulduğunu ispatladık”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Nivogo Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa, şunları söyledi: “Döngüsel dönüşüm hareketimizi önce tüm Türkiye’ye daha sonra yurt dışına taşımak en büyük hedeflerimizden biri. Ülkemizde döngüsel iş modelimizin bir karşılığı olması, büyümemizi hızlandırdı ve özellikle mağaza yatırımlarımıza ivme kazandırdı. 4. döngüsel mağazamızı da geçtiğimiz ay açarak Türkiye’yi döngüsel alışveriş ile tanıştırma misyonumuzu güçlenerek sürdürüyoruz. Uluslararası çapta döngüsel ekonomi alanındaki yaratıcı girişimlerin yarıştığı Make It Circular Challenge’da, çalışmalarımızın global arenada da yanıt bulduğunu ve umut vadeden projeler arasında yer aldığımızı ispatladık. Yarışmada en başarılı 13 proje arasına giren tek Türk girişimiyiz. Türkiye’de öncülüğünü yaptığımız döngüsel dönüşümde, bu alanda birçok girişime ilham ve destek olarak önümüzdeki yıllarda bu listede Türkiye’den çok daha fazla girişim olmasını umut ediyoruz.”

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR