Otobüs bileti satışları yüzde 250 arttı

Enuygun.com bayram öncesi otobüs bileti verilerini paylaştı. Verilere göre Ramazan Bayramı tatili için mobil uygulama üzerinden yapılan otobüs bileti satışları bir önceki haftadan %250, web sitesi satışları ise %50 daha fazla.

Enuygun.com Ramazan Bayramı öncesi hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satışlarının arttığını açıkladı. Mobil uygulama üzerinden yapılan satışların bir önceki haftaya göre %250 arttığı, web sitesi üzerinden yapılan satışların ise %50 artış gösterdiği paylaşıldı.

Enuygun.com’un verilerine göre ayrıca en çok otobüs bileti alınan yerin Ankara olduğu vurgulandı. Ankara’yı İzmir, İstanbul, Adana ve Antalya takip ediyor. Hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satın alan kullanıcıların büyük çoğunluğunun İstanbul’dan olması da dikkat çekiyor.

“Otobüs bileti satışlarının artması şaşırtıcı değil”

Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam bayram tatili yaklaştıkça hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satışlarının artmasına yönelik, “Otobüsle seyahat etmeyi tercih eden kullanıcılar uçakla seyahat etmeyi tercih edenlere göre daha son dakikacılar. Bu yüzden bayram yaklaştıkça otobüs bileti satışlarının artması şaşırtıcı değil. Son güne kadar herhangi bir yere gitme planı yapmamış kişilerin bir anda plan yapacaklarını öngörerek ayın 19’u ya da 20’sinde otobüs bileti satın almalarını bekliyoruz. Kısacası otobüs biletindeki bu artışın bayrama kadar süreceğini tahmin ediyoruz” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR