Rekabet Kurulu’ndan ‘Martı’ kararı

Rekabet Kurulu, scooter paylaşım şirketi Martı İleri Teknoloji A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmayı sonuçlandırdı. Rekabet Kurulu’ndan yapılan açıklamada, soruşturma devam ederken, şirket tarafından rekabetçi endişelere yönelik olarak taahhüt sürecinin başlatılmasına ilişkin başvuruda bulunulduğu ve bir taahhüt paketi sunulduğu belirtildi. Söz konusu taahhütlerin rekabet sorunlarını giderebilecek nitelikte olması nedeniyle soruşturmanın sonlandırılmasına karar verildiği açıklandı.

Habertürk’te yer alan habere göre, Rekabet Kurulu, Scooter paylaşım şirketi Martı İleri Teknoloji A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmayı sonlandırdı.

Rekabet Kurulunun 21.07.2022 tarih ve 22-33/527-M sayılı kararı ile Martı İleri Teknoloji A.Ş’nin ilgili ürün pazarında hâkim durumda bulunduğu ve rakipleri üzerinde dışlayıcı eylemleri ile hâkim durumunu kötüye kullanmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Yapılan açıklamada, soruşturma süreci devam ederken, Martı İleri Teknoloji A.Ş. tarafından dosya içeriğindeki rekabetçi endişelere yönelik olarak taahhüt sürecinin başlatılmasına ilişkin başvuruda bulunulması üzerine gerçekleştirilen görüşmeler soncunda Martı İleri Teknoloji A.Ş. tarafından bir taahhüt paketi sunulduğu belirtildi.

08.09.2022 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda, taahhütlerin dosya kapsamında tespit edilen rekabet sorunlarını giderebilecek nitelikte olması nedeniyle kabulüne ve ilgili teşebbüs açısından bağlayıcı hale getirilerek soruşturmanın sonlandırılmasına karar verildiği açıklandı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR