Renault’dan 4 yeni model geliyor

Renault, Bursa’daki fabrikasında 2027’ye kadar dört yeni model üretecek, araçların birim maliyetini düşürecek.

Fransız otomotiv şirketi Renault, araç başına üretim maliyetini düşürmeyi ve Bursa’daki fabrikasında 2027’ye kadar dört yeni model üretmeyi planladığını açıkladı.

Şirket, 2027’ye kadar üretim maliyetlerini içten yanmalı motorlu araçlar için araç başına yüzde 30, elektrikli araçlar içinse yüzde 50 azaltmayı hedefliyor.

Bursa Oyak Renault fabrikasında 2027 yılına kadar 4 yeni Renault modeli üretilecek. Bu modellerden üçü, B ve C SUV segmentindeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış SUV modeller olacak.

SUV ailesinin ilki olan Yeni Renault Duster, hibrit motor seçeneğiyle 2024 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.

Renault, 2027 yılına kadar Türkiye’deki satışlarının 1/3’ünün elektrikli veya hibrit olmasını hedefliyor.

Türkiye’de yerel üretimin, pazar liderliğinin anahtarı olduğunu belirten Renault Group Türkiye CEO’su Jan Ptacek “Bugün, 2027’den önce 4 yeni Renault modelini, Bursa Oyak Renault Fabrikamızda yerlileştirmeyi planladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bu yeni otomobillerden biri Renault Duster olmak üzere 3 adet SUV olacak. Renault olarak bu yeni ürünlerle Türkiye’de B ve C SUV segmentlerinde müşteri ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün yelpazesi sunarak liderliğimizi daha da pekiştireceğiz.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR