Sevgililer gününde en çok ne satıldı?

Pazarama, Sevgililer Günü kapsamında yapılan alışverişleri inceleyerek tüketici eğilimlerini açıkladı. Verilere göre, Sevgililer gününde en çok cep telefonu, parfüm, tişört, kol saati, bluetooth kulaklık kategorilerinden alışveriş yapıldı. En çok alışveriş yapan şehirler; İstanbul, Ankara, İzmir olurken en çok alışveriş yapılan saatler ise 20:00-21:00 oldu.

Sevgililer Gününde moda, kişisel bakım ve kozmetik, elektronik ve aksesuar kategorilerine yoğun ilgi gösterildi

Pazarama, sevgililer gününde özellikle cep telefonu, parfüm, tişört, kol saati, bluetooth kulaklık kategorilerinde yer alan ürünlere gösterilen ilginin arttığını belirtti. Tüketicilerin en çok ilgi gösterdiği diğer kategoriler ise kahve makinesi, ayakkabı, mont/kaban kategorilerinde yer alan ürünler oldu.

Konuyla ilgili olarak, Pazarama Satış ve Kategori Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ünal Çapkan “Değerli satıcılarımızın ürünlerini sevgililer günü kapsamında alışveriş severler ile avantajlı kampanyalar yaparak buluşturduk. Pazarama olarak, Türkiye’de faaliyet gösteren her ölçekteki firmayı bünyemizde bir araya getirmeyi hedefleyerek pazaryeri modeli ile ülkemizdeki online alışveriş sektörünün gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR