Teşvikte aslan payı Şişecam’a

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustos ayında 47.4 milyar TL tutarında 1261 yatırım teşvik belgesi düzenlerken, en yüksek teşvik 2.16 milyar TL ile Şişecam’ın Eskişehir’deki yatırımı için verildi.

Bakanlığın, Ağustos 2022 dönemine ait yatırım teşvik belgesi listesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, ağustos ayında 1261 yatırım teşvik belgesi verildi. Belge alan projelerin yatırım tutarı 47 milyar 473 milyon 698 bin 757 lira olarak hesaplandı. Bu yatırımların gerçekleştirilmesiyle 31 bin 148 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

EN YÜKSEK TEŞVİK ALANLAR

Ağustosta en yüksek tutarlı teşvik belgesi, 2 milyar 163 milyon lirayla Şişecam için düzenlendi. Şirket, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde şişe, damacana, kavanoz, çanak ve tüplerin üretimini yapacak.

Cemre Marin Endüstri AŞ, Yalova’nın Altınova ilçesindeki açık deniz rüzgar türbini destek gemisi inşası için 1 milyar 631 milyon 19 bin liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

Kronospan Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye verilen teşvik belgesi, Kastamonu’nun merkez ilçesindeki 1 milyar 507 milyon liralık yatırımı içeriyor, kağıt ve kartonun reçine ile lamine edilerek yapılan levhaların üretimini kapsıyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR