Togg 2024 sonunda Avrupa pazarında

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, planları doğrultusunda gelecek yılın mart ayı sonunda pazar alanı tanıtımı yapacaklarını belirterek, 2024’ün sonunda da Avrupa pazarına girmeyi düşündüklerini söyledi.

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TATSO) 15. Genel Kurul toplantısı Berlin’de gerçekleştirildi. Toplantısının ardından yapılan Türk-Alman Ekonomi Forumu programında sunum gerçekleştiren Togg CEO’su Gürcan Karakaş, planları doğrultusunda gelecek yılın mart ayı sonunda pazar alanı tanıtımı yapacaklarını bildirdi.

2024’ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşündüklerini söyleyen Karakaş, “Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey’de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa’ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR