Tukaş’tan dondurulmuş ürünlere yeni yatırım

Tukaş Gıda, Niğde’de yeni kurduğu üretim tesislerinde kapasiteyi büyütme kararı aldı. Tukaş dondurulmuş gıda ürünleri için de aynı bölgeye yeni yatırım yapacak. 2.3 milyar liralık teşvik başvurusu yapılan yatırım tamamlandığında 600 kişiye istihdam sağlayacak.

Tukaş’tan KAP’a yapılan açıklamada, Niğde Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içinde, şirkete tahsis edilen 186.998,00 metrekare arsa üzerine salça, sebze konservesi ve dondurulmuş gıda üretim tesisi kurulmasına yönelik 2020 yılında 528,7 milyon TL tutarında yatırım teşvik belgesi alındığı ve 14 Temmuz 2022 tarihinde salça işletmesinin kısmen tamamlanıp üretime başladığı hatırlatıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yapılan revize çalışmaları neticesinde salça ve sebze konservesi işletmeleri tahmini yatırım maliyetinin 735 milyon TL olacağı tespit edilmiş olup; bu nedenle mevcut yatırım teşvik belgemizin revize edilerek salça ve sebze konservesi yatırımları için 735 milyon TL’ye çıkarılmasına,

Dondurulmuş gıda yatırımları için 2,3 milyar TL’lik yeni yatırım teşvik belgesi alınmasına ve gerekli işlemler için resmi kurum ve kuruluşlara başvuruların yapılmasına karar vermiştir.

Dondurulmuş gıda tesisi yıllık 110.000 ton patates ve 107.840 ton sebze olmak üzere toplam 217.840 ton işleme kapasitesine sahip olacak ve 600 kişiye istihdam sağlayacaktır.”

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR