Turkcell’in hedefi fiberde 25 milyon hane

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, 2022 yılının 9 ayında 176 bin yeni kazanımla 2,1 milyon fiber müşteriye ulaştıklarını, hedeflerinin 25 milyon olduğunu söyledi

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Gerçek fiberin ülkemizdeki 25 milyon haneye ulaşabilmesi için fiber yatırımlarımıza 2023 yılında da devam edeceğiz” dedi.

Markadan yapılan açıklamaya göre, Dijital Türkiye hedefi için Türkiye’nin dört bir yanında fiber seferberliği başlatan Turkcell, fibere yönelik hayata geçirdiği yatırımlarla beş milyon hane için fiber altyapıyı hazır hale getirdi.

55 bin kilometrelik fiber altyapısıyla Türkiye’nin dijitalleşmesi için çalışmalarına hız veren Turkcell yılın ilk 9 ayında 710 bin yeni hane erişimi ile toplam fiber hane erişimini 5,2 milyona ulaştırdı.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye’nin dijitalleşmesi için ışık hızında fibere yönelik yatırımlara hız verdiklerini ifade etti. Erkan, ev kullanıcılarını kendi altyapıları üzerinden ilk kez 2007 yılında fiber internet hizmetiyle tanıştırdıklarının altını çizerek,

“Bugüne kadar geçen sürede müşterilerimizin büyük bir ilgisi ile karşılaştık ve bu ilgi pandemi sonrası değişen alışkanlıklarımız ve hayatımıza giren değişikliklerle ivmelenerek arttı. Turkcell olarak bizde ihtiyaç duyulacak altyapıya yönelik yatırımlarımızı tüm Türkiye’yi fiber ağlarla örecek şekilde genişlettik. Başlattığımız Dijital Türkiye seferberliği ile yılın ilk 9 ayında 176 bin yeni kazanımla 2,1 milyon fiber müşteriye ulaşmanın mutluğunu yaşadık. Gerçek fiberin ülkemizdeki 25 milyon haneye ulaşabilmesi için fiber yatırımlarımıza 2023 yılında da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR